چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
   

Comments

فاجعه بزرگ در راه است !!!<br>باریش نصیریان — 1 دیدگاه

  1. سیستم مفهومی ی که بیان رابطه حاکمین و محکومین است در نوشته نویسنده صقیل نیست. مثلا نقش رژیم شاه و رژیم خمینی و رابطه آمریکا با ماسونها، گویا نیست. منافع مشترک و تضاد میان مرتجعین خوب باز نشده است.

    در راستای گفته های نویسنده، به اعتقاد من، وضع فعلی را میتوان بصورت زیر خلاصه کرد. خواهیم دید که در مجموع اوضاع جهان نسبت به گذشته فرقی نکرده چون ساختار روحی-عینی اقتدار ثبات دارد. وجود سرمایه داری هم ساختار رابطه حاکم و محکوم را اساس تغییر نداده است، بلکه آن را در اشکال کنکرتی متنوع نموده:

    صاحبان اقتدار از یک طرف با فشار از پائین و محکومین (مزد بگیران، زنان، زحمتکشان فقیر) روبرو هستند و از طرف دیگر هر کدام سعی میکنند که قلمروی حاکمیت خود را حفط کرده و گسترش دهند. جنگ یکی از بهترین وسائل تبدیل فشار از پائین به ضد خود است و در شرایط فعلی ما در چنین وضعی قرار داریم. اگر جنگ صورت نگیرد، امکان بالا رفتن آگاهی محکومین فراتر رفته و امکان شورشها و احیانا انقلابات بالا خواهد رفت. بدینجت، جنگ برای صاحبان اقتدار بصورت یک راه حل مطرح شده است و چند دهه هست که بخشا شاهد آن هستیم و اخیرا حاد تر شده است. تکلیف ما بردگان آگاه از سیستم روشن است. ما هم باید با هر وسیله ای که شده وضعیت جامعه بشر و هستی فردی خود در آن را به هم زنجیرانمان توضیح دهیم و هم سعی کنیم با بوجود آوردن و گسترش تشکلات شورائی (غیر سلسله مراتبی) قدرت خود را در تضاد با حاکمین شکل دهیم. اگر چنین کردیم ، نقشی در تعیین سرنوشت اجتماعی خود خواهیم داشت، در غیر اینصورت این حاکمین و صاحبان اقتدار هستند که آینده ما را تعیین خواهند زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0,797 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار