Comments

پیروزی پزشکیان و تبدیل آن به‌تاکتیک دو سر باخت برای رژیم! <br> تقی روزبه — 1 دیدگاه

  1. بحث ایشون درباره وضعیت انقلاب مخملیون در مقابل رژیم است. انقلاب مخملی فی الحال شکست خورده و فقط در تصورات آقای روزبه وجود دارد. انتخابات و بازی های آن برای چیز دیگری است. این انتخابات مربوط به تضادهای رژیم در مقابل دشمنهای خارجی آن است. اینکه چگونه بتواند زنان و کارگران را بفرستذ جلوی جنگ با آنها، جنگی که حالا دارد یواش یواش در آن شکست میخورد.
    چهارچوب ایدئولوژیک انقلابی که آقای روزبه در نظر دارد، اساسا ورشکسته شده است. او طوری وانمود میکند که رژیم در حال سرنگونی ست و بزودی توده ها با ایده های خوب، روشن و عالی ی که دارند یک دموکراسی بهتر از غربی ها در ایران خواهند ساخت. کدام ایده، از چه کسانی، توسط چه جریانی و با اتکا به چه فاکتی؟ ایجاد خوشبینی جنبشهای سرکوب شونده ایجاد می کند. باید به سیستم مردسالاری و بردگی مزدی و امپریالیسم و هیراشی بد بین بود. کجا چنین بد بینی ی وجود دارد؟ وجود ندارد. همه امید به غرب و یا ایدئولوژی آن دارند، اما غرب خودش در مقابل شرق دارد خودش را بگونه ای دیگر ، نه دموکراسی، تجدید سازمان میکند.
    آنارشیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>