Comments

پیام‌های خامنه‌ای و شوخی‌های پزشکیان! <br> تقی روزبه — 2 دیدگاه

 1. وقتی اعلامیه ها و مقالات بسیاری از گروههای مارکسیستی را میخوانیم، میگویند توده ها سرنگونی رژیم را میخواهند، اما نمیگویند سرنگونی رژیم را برای چه نظام سیاسی ی میخواهند! نمیگویند بین نظام سیاسی خاص مورد نظر هر گروه و دیدگاه توده ها تفاوت آشکاری وجود دارد. امید آنها این است که بعد از سرنگونی، گروه خودشان با کار تبلیغی و ترویجی رهبری توده ها را بدست بگیرند و دولت درست کنند. حال به واقعیت توجه کنیم. در شورش 1401، حتی یک شعار هم از گروههای مارکسیستی وجود نداشت. اگر همین شورش دوباره آغاز شود و موجب سرنگونی رژیم شود، دستگاه نظری گروهای مارکسیستی نمیتواند مورد توجه توده ها قرار بگیرد و توده ها دنبال جریاناتی می روند که شعارهای آنها را دنبال میکنند و توانائی بیشتری در تبلیغ و ایجاد ترس و ریاکاری دارند، یعنی دقیقا مثل همان وضعیت بعد از سرنگونی شاه با این فرق که حالا، هواداری از فرهنگ غربی صد برابر شده و بسیاری از گروههای سیاسی، حتی مارکسیستی، به امپریالیستهای غربی پیوسته اند. پس، نتیجه بگیریم، نوع سرنگونی طلبی و شعار سرنگونی گروههای مارکسیستی غیر علمی، احساسی و بدون توجه به وضعیت جامعه است و خواسته و نخواسته در خدمت امپریالیستهای غربی قرار میگیرد و خواهد گرفت.
  .
  بعضی از شعارها در شورش 1401:
  .
  از شوش تا کردستان، جانم فدای ایران
  استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی
  ایران شده غرقِ خون؛ ارتش شده خفه‌خون
  با اینکه دوریم از وطن، پشت شماییم هم‌وطن!
  تا آخوند کفن نشود، این وطنْ وطن نشود
  ضاشاه! روحت شاد
  رضاشاه! می‌میریم، مملکتو می‌گیریم
  سفارت روسیه لانه جاسوسیه
  زن، زندگی، آزادی؛ مَرد، میهن، آبادی
  شاهزاده کجایی به داد ما بیایی
  شاهنشاه روحت شاد
  ما از ایران نمی‌ریم، ایران رو پس می‌گیریم
  می‌جنگیم می‌میریم، ایران رو پس می‌گیریم
  مَرد، میهن، آبادی
  ه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران
  .
  شعارهای بالا همگی درست راستی اس.
  .
  شعارهای لیبرالی، فقط دوتا:

  نه روسری، نه توسری، آزادی و برابری
  نه سلطنت نه رهبری، دموکراسی برابری
  .
  تعدا زیادی از شعارها لمپنی هستند و میدانیم که لمپن ها سریعا جناح عوض میکنند.
  منبع:
  https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D8%B9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AE%DB%8C%D8%B2%D8%B4_%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B1_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

 2. متاسفانه این:
  “صف نیرومندکنشگری ضدسیستمی شهروندان”
  همان انقلاب مخملی پرو غربی است.
  انتخاب پزشکی، اجماع فعلی رژیم است در مقابله با تهدیدهای خارجی. فعلا هیچ نیرویی جز از خارج از ایران، رژیم را تهدید نمیکند، هرچند ممکن است برایش مزاحمت ایجاد کند. رژیم بطور موثری ۴۵ سال است که با سرکوب و اعدام حاکم است و هیچ جریانی حریفش نشده و فعلا هم نخواهد شد.
  انقلاب ایران هم انقلاب شهروندان نیست و علیه چیزی بنام سیستم نیست. ابشون از کلمات مبهم استفاده میکند که بعدا اجازه تغییر نظر داشته باشد. بهتر است انقلاب زنان و کارگران علیه بردگی مزدی و مردسالاری و امپریالیسم باشد، که تاکنون هیچ نیروئی نتوانسته بدین صورت علیه ارتجاع در ایران شکل بگیرد و دلیل اصلی این قضیه، شبهه روشنفکرانی ست که ذهنشان کاملا به سیستم های فلسفی ارتجاعی غربی و شرقی و اسلامی فروخته شده و به نتایج عملی آن ایده ها (علمی بودن) کاری ندارند و دنبال رهبری، بخوان ارباب شدن، در رقابت با حاکمین و دیگر بخشهای اپوزیسیون هستند که تقریبا ۹۹ درصد آنها اقتدارگرا و در نتیجه ارتجاعی اند.
  به یک تجدید نظر اساسی در شیوه برخورد به زندگی احتیاج است و ۹۹ درصد ایده های حاکم بر پزیسیونها و اپوزیسیونهای فعلی را باید انداخت به جعبه آشغال.
  آنارشیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>