Comments

هشیار باشیم!<br> فرزین خوشچین — 3 دیدگاه

 1. معمولا در تفسیر بازی فوتبال وقتی یک تیم برنده می شود، مفسران پول بگیر و آماده ریاکاری شروع میکنند به گفتن این داستانها که این تیم فلان کرد و بهمان کرد و بازی را برد. اما همه میدانیم که برد دیگه، اگر خیلی میدانستی قبل از بازی میدانستی. خلاصه اینکه، این انتخاباتهای احمقانه هم در ایران و انگلیس و فرانسه و چند ماه دیگر در آمریکا تمام می شود و یکعده پز هوشیاری بعد از وقوع فاکت را خواهند داد وتنور خر تر کردن زنان و کارگران گول خورده را داغ تر نگه خواهند داشت.
  آنارشیست

 2. خامنه ای گفت:
  “مسئولان محترم برگزاری انتخابات، با شتاب لازم و امانت کامل، وظائف خود را انجام دادند، و مردم عزیز، با احساس مسئولیت به میدان آمدند و صحنه‌ئی گرم و پرشور آفریدند و صندوقهای انتخاباتی را در دو مرحله با بیش از ۵۵ میلیون رأی انباشتند.”
  دو مرحله و ۵۵ میلیون چندان جالب نیست ،یعنی بطور میانگین، حدود ۲۷ میلیون از ۶۰ میلیون. اگر فرض کنیم که همه اینها جعلی نیست، ایشون باید از اصلاح طلبانش تشکر کند.
  حالا دوباره بازی آقا این غرب زده است، بی عرضه است، اسلام نابود دارد می شود، وطن را دارند میفروشند شروع خواهد شد تا کار بردگی مزدی و استثمار زن ادامه پیدا کند و همه حواسها متمرکز به فرعیات شود.
  آنارشیست

 3. دیدگاه درستی است ، ولی درست تر است که همه حاکمین و دولتهایشان را اینطور بدانیم.
  باید دقت کنیم و ببینیم که حتی تحت رژیم خمینی، یعنی وقتی که خمینی زنده بود، از مرتجعین غربی و به فرمان او ، تقلید می شد: اینکه باید مجلس وجود داشته باشد، باید مقام نخست وزیری و ریاست جمهوری وجود داشته باشد و غیره. گرچه اینها در ایران کاریکاتور سیستمهای غربی بود و هست ، اما کاملا تحت تاثیری آنهاست. اربابان حاکم از هم یاد میگیرند که چطور استثمار و برای آن کلاه برداری کنند (سیاست) و توده ها را علیه خودشان بکار بگیرند و مبتکر مدرن آن بورژوازی سالوس و امپریالیست غربی و انتخاباتهایش بوده است. فقط اقتصاد سرمایه داری جهانی نشده، مردسالاری که فی الحال جهانی بود،‌شیوه کلاه برداری سیاسی هم جهانی شد.
  یکی از بازی هایی که از هم یاد گرفته اند تا به ریش توده ها بخندند، چند جناح بازی است، حالا همشون جناح فاشیست دارند، جناح دموکرات دارند و مثلا جناح چپ دارند و زنان و برده های مزدی را به بازی میگیرند. اگر دقت کنیم می بینیم که همه جناحها در یک چیز مشترک هستند: روند مردسالاری و بردگی مزدی باید ادامه پیدا کند.
  راه درست تغییر واقعیات زندگی برای ما زنان و بردگان مزدی، از بی اعتمادی به اربابان محل کار و سیاستمداران همنشین با آنها شروع می شود. تغییرات از طریق تشکل یابی و مبارزه روزمره ضد مردسالاری و ضد بردگی مزدی و غیره در محل کار و زندگی بوجود خواهد آمد. ذهنیت و مبارزه عملی وابسته به آن باید مستقیما علیه ارتجاع و حضورش باشد نه غیر مستقیم. تشکل انقلابی زنان و مارکران ممکن است خواست کوتاهذ مدت داشته باشد، اما باید هدف نهایی خودش را دائم بیان کنند که از بین بردن ارتجاع است.
  ارتجاع: مردسالاری، بردگی مزدی، امپریالیسم و هیراشی و بقیه است مثلا نژادپرستی وغیره، هر نوع اندیشه، انگیزه و عمل برای سلطه پیدا کردن و تثبیت کردن آن که البته همگی بوجود آوردن ذهنیتی است که استثمار کردن را ممکن می سازد.
  در هیچ انتخاباتی نباید شرکت کرد ، حتی وقتیکه مثلا یک حزب کمونیست هم بوجود آمده و آزاد است. تمام تمرکز باید در محل کار و زندگی باشد. در محل زندگی باید امنیت محل را بدست گرفت و به پلیس توجه نکرد و جلوی جاسوس، دستجات اوباش و هواداران مرتجعین را گرفت و یا اگر نیرو نبود تحت رصد متشکل قرار داد تا شرایط تغییر کند و تعداد توده های انقلابی افزایش پیدا کند.
  نیروی کمی ما توده ها با ذهنیت دارای کیفیت مرغوب، نه اپوزیسیون آشغالی که الان وجود دارد، جهان را بنفع آزادی تغییر خواهد داد.
  آنارشیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>