Comments

سمبلکاری<br> فرزین خوشچین — 1 دیدگاه

  1. کاملا درست.
    اگر ما زنان و بردگان مزدی در انجام وظایف بردگی مان سمبل نکنیم، میتوانیم انظباط و علم و فن کار را یاد بگیریم واین بعلت تقویت قوای فکری کلی ذهنمان، در کار علم انقلاب هم بما کمک میکند، چون کار انقلابی شباهت زیادی به فعالیتهای تولیدی دارد. کار انقلاب، ارتقای آگاهی خود و تولید آگاهی در سایر بردهای سیستم حاکمیت ارتجاع است. در کار بردگی برای ارباب، باید توجه کنیم که بطور آگاهانه بیشتر از بقیه کار نکنیم و جلوتر از بقیه نرویم تا خودشیرینی نشود و ارزش اضافی بیشتری تولید نکنیم و ممکن است میانه ما با بقیه هم طبقه ای هایمان هم خراب شود.
    البته در بعضی شرایط، میتوان بد کار کرد و یا کم کار کرد که بصورت گروهی و طبقاتی از همه بهتر و موثرتر است. در کار انقلابی هم که اصلا نباید سمبل کرد چون علم و کار خودماست و برای ارباب کار نمی کنیم. یکی از فواید بوجود آوردن تشکلهای خود گردان (بفرض کلکتیو و یا شورائی) کمونیستی (ضد ارتجاع، انقلابی) زنان و کارگران، این است که کار تشکیلات برای خودمان است نه اربابو رئیس و رهبر. در چنین تشکلاتی، ارباب و سرکارگر نباید وجود داشته باشد تا همه یاد بگیرند که شور و مشورت کرده و کار موثر و متحد انجام دهند و کسی رهبری نکند و تبل رشد نکند تا دور و ور او جمع شوند تا یک سیستم طبقاتی کوچک درست کنند. وقتی دیدید که جمع انقلابی دارد طبقاتی میشود و یک عده دارند امتیاز پیدا میکنند، باید آنرا مطرح کرد و گفت که تشکیلات دارد فاسد میشود. اگر در تشکل رئیس و دنباله رو و چاپلوس زیاد شود و انتقادات کار نکند، بهتر است آنرا رها کرد چون ضد انقلاب است.
    آنارشیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>