Comments

 اقتصاد به وقت انسداد،<br> محمد حسین یحیایی — 3 دیدگاه

  1. ادربایجان را یادم رفت در لیست کشورهای موفق همسایه بگذارم. آقای علی اف که ریاست جمهوری را از پدرش به ارث برده باز هم رئیس جمهور مادام العمر دموکراسی سکولار ترکیه شده است. به به چه انتخاباتی، چه دموکراسی ی، آفرین، هفت سال دیگ. چه اقتصاد شکوفائی، چه پیشرفت و ترقی ی، ارمنی ها را هم که بیرون انداخت. فقط این شرقی ها نیست، مرکل، ناتانیاهو، پدران پیر دموکراسی آمریکائی ها مثل ترامپ و بایدن. چقدر این دموکراسی های سکولار کارگران آگاه می سازد، چقدر پیشرفته هستند. دمشان گرم. داستان عمران خوان دیکتاتور هم جالبه. ایشون بعد از انتخاب شدن، بعلت بی اعتنائی به آمریکا و علاقه به روسیه، از مقامش عزل شد. پاکستان چه مردم آگاه، دموکرات و با فرهنگی دارد.
    آنارشیست

  2. مطمئنن اگر رزیم با آمریکا در نیافتند و اجازه چند تا پایگاه نظامی هم به آنها بدهد، تحریمها برداشته می شود، سرمایه گذاری های خارجی صد برابر می شود، بیکاری کم می شود، کاسبی سرمایه دارهای کوچک مثل زمان شاه رونق پیدا میکند و تعداد تحصیل کرده های دارای شغل و درآمد خوب زیاد می شود، مثل همان دوران شاه و مثل همان کشورهای همسایه. چطوره؟ راه حلی غیر از این دارید؟ چین مارکسیست هم همین کار را کرد فقط اجازه پایگاه نظامی نداد برای همین هم هر روز تهدید می شود و ناوگانهای آمریکا در نزدیکی سواحل ش تحریک میکنند. روسیه اجازه سرمایه گذاری داد اما اجازه انقلاب مخملی و سپردن مغز روسیه به آمریکا را ندارد، حالا در باتلاق جنگ گیرش انداخته اند. بحث این می شود که کدام آلترناتیو سیستم استثمار نیروی کار بهتر است؟ چطور میتوان هم کارگران را استثمار کرد، هم فاحشه خانه درست کرد و هم اقشار بینابینی طبقه کارگر و سرمایه داری کوچک را تقویت نمود تا به طبقه کارگر پز بدهند و بحال سیستم دعا کنند؟ بهترین راه، مثل کشورهای همسایه (پاکستان و ترکیه و عراق و اردن و بقیه)، سپردن سیاست و اقتصاد کشور به آمریکاست. فلسطینی ها هم بهتر است دست از مقاومت بردارند و همشون از غزه و کرانه باختری بیرون بروند تا اسرائیل آنجا را هم یهودی کند. الان کلی آدم کشته و غربی ها میگویند کار درستی میکند. آیا این یعنی اینکه اگر هر کشوری را اشغال کنند، کسی نباید چیزی بگوید؟ جواب هست آری. اصلا کره زمین را برای غربی ها ساخته اند و بقیه انگل هستند. جمهوری سکولار دموکراتیک آنها خیلی موفق بوده، ما هم کاریکاتوری از آن درست کنیم مثل اونها که نمی شویم. اینهمه نوکر در جهان هست و همشون خوب زندگی میکنند چون ارباب شان راضی است، چه اشکالی داره؟ راه حل؟ همه میدانند که خامنه ای و کلا رژیم فلان و بهمان میکند.
    آنارشیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>