Comments

مجامع عمومی در اعتصابات فولاد اهواز و هفت تپه… و تجربیات آن در فرانسه (5) – احمد بخردطبع — 3 دیدگاه

 1. این کامنت باید زیر مقاله آقای زنگنه باشد اما چون مقاله او دارد از دور خارج میشود، دراینجا می نویسم و به این مقاله هم ربط دارد.
  در انتخابات فرانسه، اگر چپ ها با گروه مکرون متحد شوند تا دست راستی ها تمام قدرت را نگیرند و کرون را فلج نکنند، ماکرون می ماند و تمام سیاستهای ارتجاعی خودش در خدمت طبقه خودش، از جمله دفاع از آمریکا در اوراین و ناتو و ادامه جنگ در اوکراین تا اینکه شاید روسیه شکست بخود و غیره و سایر ادامه سیاستهای استثماری و استعماری و جنایتکارانه دیگر. بهتر این است که چپ ها در انتخابات شرکت نکنند و بگذارند دست راستی و ها و مکرون به جان هم بیافتند و چپ خودش مستقیما با برنده مقابله کند، آنهم نه در پارلمان، بلکه در محل کار و زندگی. دلیل اینکه چپ فرانسه چنین کاری نمی کند این است که خودش ذهنیت ارباب بودن دارد و نمیخواهد مستقیما بصورت زن وکارگر در مقابل طبقات صاحب سلطه بیایستد.
  آنارشیست

 2. خامنه ای در وضعیتی بدی قرار گرفته، اگر تحریم کنندکان از تحریم صرف نظر کنند و به پزشکیان رای بدهند، پزشکیان پیروز میشود و یکدستی مورد نظر او از بین خواهد رفت. فکر کنم سرنگونی طلبها مجبور شوند تحریم را قطع کنند.
  .
  همین وضعیت در فرانسه و آلمان و آمریکا وجود دارد. یکدستی های مرتجعین الزاما قابل نگهداری نیست چون رقابت اصل اقتدارگرایی است. ممکن است که بجای انتخابات، به کودتا روی بیاورند، کودتا در ترکیه اتفاق افتاد. در ترکیه، پاسخ به کودتا، کودتا شد.کودتا در آمریکا شکست خورد اما کار تمام نشد. در فرانسه دارند بروی این قضیه کار میکنند. حالا تازه شروع شده است، دنیای غرب دارد وارد بحران می شود و دلیلش رشد امپریالیستهای شرقی است. اربابان امپریالیست غربی یا باید به نظم جدید تن بدهند و یا جنگ جهانی راه بیاندازند که معلوم نیست پیروز باشند، شاید هم باشند.
  .
  زنان و کارگران ایران و جهان دو راه دارند، انقلاب علیه ارتجاع (مردسالاری، بردگی مزدی، امپریالیسم و هیراشی) با ایجاد تشکلات ضد ارتجاع در محل کار و زندگی و آمادگی برای تمام کردن کار، یا قربانی شامورتی بازی های احزاب و سیاستمداران شدن و سرگردان و آواره سیاسی
  .
  آنارشیست

 3. باید دید که چند درصد کارگران کارخانه های مورد بحث این سلسله مقالات در انتخابات بورژواها شرکت میکنند. بعلاوه، کارکران مارخانه ای بخش کوچکی از طبقه کارگر امروزی هستند، مخصوصا بعد از صدور سرمایه در بخش تپلید به خارج از آمریکا و اروپا. مقالات وضعیت ذهنی کارکران فرانسه را نشان نمیدهد و تفصیلات دیدگاههای آن بخشهائی که مورد توجه قرار داده شده روشن نیست، مثلا روشن نیست که نظر آنها در مورد سایر مسائل اجتماعی و سیاست خارجی دولت چیست. همانطور که انتخابات به بورژواها میگوید که نتایج کار شستشوی مغزی آنها چه بوده است، به ما هم نشان میدهد که فعالیتهای ضد سیستم چقدر موفق بوده است و چقدر گسترش یافته. فعلا که بنظر می آید احزاب بورژواها و کمونیستها و سوسیالیستهای تغلبی اکثریت زنان و کارکران را فریب داده اند. باید به مشارکت جمعیت فرانسه در انتخابات بعدی توجه کرد، هر چه تعداد مشارکت بیشتر، حماقت بیشتر.
  آنارشیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>