Comments

اندر ربط سیانور و قصاص با دخیل بستن رضاپهلوی به سپاه برای عبوراز نظام موجود؟! – تقی روزبه — 2 دیدگاه

 1. آقای روزبه من تقریبا تمامی مطالب مجاهدین و چپها واز جمله مقاله شما برعلیه رضا پهلوی را که از زوایای گوناگون واز جمله رد مبارزه مسلحانه و دخیل بستن به سپاه پاسداران ودیگر نهادهای سرکوب گر رژیم مطرح شده است را خوانده ام اما متاسفانه تمامی این نقد ها واز جمله نقد شما فقط ردیه نویسی میباشد بدون آنکه حاوی راه حل عملی وبویژه مسلحانه یا قهرآمیز توده ای که یکی از اصلی ترین پایه ردیه نویسان می باشد ویا اینکه نقد ها فاقد هر راه حلی میباشد که منتقدین در حال انجام آن هستند.
  متاسفانه اینگونه ردیه نویسی زمانیکه توام با عمل ردیه نویسان نیست به حلال وحرام کردن تبدیل شده است که منافع آن در جیب رضا پهلوی ریخته میشود.
  زمانیکه رضا پهلوی روبروی دوربین رسانه ها ورو به داخل اپوزیسیون خارج کشوری را به هیچ می گیرد نشانه منفعتی است که از همین ردیه نویسی اپوزیسیون بی عمل نصیبش شده است.
  از میان کل اپوزیسیون تنها مجاهدین میباشند که عمل میکنند و اتفاقا این عمل نه تنها نمی تواند راهی در میان توده ها پیدا کند که بر عکس موجب سر افکندگی وخشم آنها میشود.
  چرا که فحاشی یک فرقه تا خرخره اسلامی با چفتک چهارگوش های دموکراتیک! به رضا پهلوی زمانیکه این فرقه فرش قرمز زیر پای یک وکیل امریکائی میاندازد وسلام وسرود نظامی به احترام یک وکیل ویا فلان آدم بازنشسته امریکا می خواند بجز “عملی” نیست که ماهیت ننگین یک فرقه ضد خلقی را درحالی به نمایش عمومی میگذارد که خصلت چابلوسی و مزدوری خمینی وسپس صدام وحال امپریالیسم امریکا را با خود یدک میکشد.
  طبعافحاشی مجاهدین با این مشخصات وبا این عمل ننگین بهترین منفعت همان سپاه پاسداران و رضا پهلوی میباشد.
  ازسوی دیگرغلیظ ترین انتقاد به رضا پهلوی اززاویه مبارزه مسلحانه از سوی محفلی میشود که چهل وسه سال است در حالی مرثیه سیاهکل ومبارزه مسلحانه میخواند که در این چهل وسه سال حتی یک ریگ بسمت جمهوری اسلامی پرتاب نکرده است .
  آقای روزبه.
  با اینکه نقد شما به رضا پهلوی کاملا مستدل ومنطقی وفاقد فحاشی های خصلتی مجاهدین میباشد اما متاسفانه نمی تواند انگشت روی راه کاری در حال انجام از سوی اپوزیسیون چپ بگذارد وتنها به تفسیر وآرزوی چنین وچنان شدن ختم میشود.
  البته وقتی من بعنوان یک فرد بقول بورژوازی جهانی راست افراطی پیرو پاک کردن خاک ایران از آلودگی به اسلام وآخوند وبر پائی حکومتی بمانند ایران باستان دخیل بستن رضا پهلوی به سپاه را در کنار مابقی موضع گیری هایش برعلیه جریانی هویتی خواه می گذارم که به جریان پاسارگادی معروف شده است آنچه از مجموعه موضع گیری های رضا پهلوی خود نمائی میکند همکاری با رزیم در جهت نابود کردن این جریان راست افراطی!ضد ناسیونالیسم شیعه گرا وآشتی مردم با نهاد های سرکوب گر رژیم میباشد ونه دخیل بستن به سپاه پاسداران بعنوان تاکتیکی در خدمت سرنکونی.
  متاسفانه چپ ما بخاطر نداشتن دیدگاه استراتژیک درسرفصل خیزش پاسارگاد و پیروی کور کورانه ازضدیت مارکسیزم کلیشه ای با ناسیونالیزم اروپائی ویکی دیدن جنبش هویت خواهی مردمی با ناسیونالیزم ارتجاعی اروپائی وندیدن رمز پیروزی مائو درساختن جنبش دهقانی در چین وفیدل در کوبا درصف رضا پهلوی قرار گرفت وشمشیر اسلامی-رژیمی وی برعلیه این خیزش بزرگ مردمی را تیزتر نمود درصورتیکه میتوانست ضمن حفظ استقلال خود از موضع سرنگونی طلبی این خیزش در برابر تهاجم اسلامی آخوندی امپریالیستی رضا پهلوی دفاع وبدینوسیله شانس بزرگ وصل شدن به توده های اقشارغیرمرفه پس از چهاردهه را از دست ندهد.

 2. مقاله پلمیک بین نویسنده و هواداران رضا پهلوی است. من به این پلمیک علاقه ای ندارم اما چون نویسنده در انتها از نظام بورژوا دموکراتیک دفاع میکند، من هم اقکار نویسنده را از این زاویه در سطح خیلی کلی نقد میکنم.

  مقاله در راستای تبلیغ ایدئولوژی بورژوازی سکولار دموکرات برای ایران است.
  .
  مبارزه با اپوزیسیون سلطنت طلب از زاویه ایدئولوژی بورژوازی دموکرات و سکولار فریب کارگران ایران است چون منافع کارگران فقط و فقط در الغای بردگی مزدی و استقرار حاکمیت شوراهایشان قابل درک است.
  .
  اگر کارگران ایران روزی خواسته های سیاسی خود را بصورت دولت بورژوا دموکراتیک بیان کنند، مثل بلوک شرق سابق، گول بورژواهای غرب را خورده و در خدمت حاکمیت آنها هزینه خواهند داد.
  .
  رضا پهلوی میتواند ادعا کند که دموکراسی ی مثل انگلیس میخواهد. اگر چنین ادعائی کند، آقای روزبه و سایر بورژوا لیبرالها باید نظر او را بپذیرند.
  .
  این ایده که میتوان از طریق کودتا دولت بورژوا دموکراتیک بوجود آورد، غلط نیست.
  .
  این ایده که میتوان از طریق حمله نظامی امپریالیستها دولت بورژوا دموکراتیک بوجود آورد، غلط نیست.
  .
  اگر نویسنده و یا خوانندگان تمایل داشتند در مورد احکام این کامنت بحث کنند، بحث شان را ارائه دهند، در غیر اینصورت، من وقت ندارم مسائل را باز کنم.
  .
  ضد-اقتدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>