چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰
   

Comments

چرا زنگ خطر تغییرات اقلیمی بیش از گذشته باید بلندتر به صدا درآید، و چرا می توان بر مبنای علمی امید داشت!؟ — 2 دیدگاه

 1. کنفرانس مقابله با تغییرات اقلیمی: چیزی مگر وعده توخالی و خودفریبی و حرفهای بی مزه تکراری و خسته کننده از طرف سران نظام سرمایه داری-امپریالیستی که خود بانی تخریب محیط زیست اند نیست! نظامی که دارد بشریت را به قتلگاه می برد و کلیه جانوران سیاره ما و اکوسیستم و آبزیان و جنگلها را با خطر انقراض روبرو نموده است.

  براک اوباما در سال ۲۰۱۲ هنگامی که تریوان مارتین جوان سیاه پوست ۱۷ ساله توسط جورج زمرمن که سکیورتی گارد بود کشته شد گفت: “من خودم سیاه پوست هستم و در زمان جوانی می توانستم جای تریوان مارتین مورد خشونت قرار بگیرم!” او در زمان ریاست جمهوریش قدمی برای توقف خشونت و قتل و دستگیری مدام سیاهپوستان توسط پلیس انجام نداد… و حرفهای مزخرف و فریب دهند برای آرام کردن سیاه پوستان زد. امروز هم اوباما در کنفرانس سازمان ملل حرف مزخرف زد و برای فریب دادن بشریت تحت ستم سراسر جهان که نگران تغییرات اقلیمی از جمله به زیر آب رفتن جزایر کوچک و محو شدن زندگیشان و همچنین تهدید کلان شهرهای ساحلی می گوید که “من بچه جزیره هستم”.
  اوباما به عنوان رییس جمهور آمریکا از سیاه پوست بودنش برای فریب سیاهپوستان آمریکا که با قتل تریوان مارتین به خشم‌ آمده بودند و ‌تظاهرات به حقی علیه قتل سیاهان توسط پلیس در سراسر آمریکا برگزار کردند، سوء استفاده کرد و برای پایان دادن به قتل سیاهپوستان کشور خودش هیچ‌ قدمی بر نداشت، حالا از اینکه بچه جزیره ‌و شط است استفاده می‌کنند و ادعای کمک‌ به بشریتی که از ادامه گرمایش هوا و تخریب محیط زیست به فغان‌آمده اند، میکند!!! روشن‌ است که او‌ به عنوان‌ یکی از سرکردگان‌ نظام سرمایه داری- امپریالیسم‌ منافع جهانی استراتژیک نظامش برایش مهم‌ است و‌ نه آینده سیاره ما ‌و منافع اساسی میلیاردها بشریت جهان‌ که وضعش بدتر و بدتر هم‌ شده است! او‌ که نقش کلیدی در انعقاد توافقنامه تغییرات آب و هوایی پاریس داشت، هیچ کاری برای جلوگیری از تغییرات اقلیمی انجام نداد و در واقع از سال ۲۰۱۵ زمین گرمتر شده است و خطر انقراض نسل بشریت و موجودات زنده و آبزیان و جنگلها به نقطه عطف رسیده است!

  🔥متاسفانه مدعیان کمونیست در ایران با گرایشات مختلف به علت دیدگاه ناصحیح اکونومیسم ضد لنینی(که در چه باید کرد با گسست از اکونومیسمِ رفرمیست وظایف پرولتاریای انقلابی کمونیست را برای سرنگونی نظام سرمایه داری، کسب قدرت سیاسی و به وجود آوردن جامعه سوسیالیستی برای دست یافتن به هدف نهایی کمونیسم روشن کرد) که بر آنان غالب است وضعیت اضطراری کره زمین و محیط زیست را نمی بیند و یکراست روی “طبقه کارگر” و سندیکا و اتحادیه و مبارزه برای منافع کوتاه مدت و ملموس آن زوم کرده است! اینکه چه زمانی می خواهد از خواب غفلت بیدار شوند، و منافع درازمدت و اساسی پرولتاریای جهانی و هدف نهایی را کمونیسم برای رهایی کل بشریت را عمیقا درک کند، روشن نیست!

  خبر این است:
  بی بی سی
  آسیب پذیری جزایر کوچک؛ موضوع بحث امروز کنفرانس مبارزه با تغییرات اقلیمی
  در خط مقدم آسیب پذیری از تغییرات اقلیمی جزایری هستند که با گرم تر شدن زمین به زیر آب رفته و از هستی ساقط می‌شوند. اوضاع وخیم این کشورها محور اصلی اخبار امروز کنفرانس مقابله با تغییرات اقلیمی در گلاسکو است. سخنرانی باراک اوباما که حضور امروزش در محل کنفرانس، تکاپویی کم سابقه و روحیه تازه‌ای به این همایش داده، درباره همین موضوع بود. 👈🏿او وضعیت جزایر کوچک را نمونه ای از خطرات بزرگ تر تغییرات اقلیمی توصیف کند؛ خطری که نه فقط ممالک کوچک اقیانوس آرام را تهدید میکند که کلان شهرهای ساحلی دنیا را نیز در خطر قرار داده. 💥نگرانی‌ها از کافی نبودن توافقات حاصل شده در طول یک هفته گذشته بالا گرفته. 💥توافقهایی که بان کی مون،‌ دبیر کل سابق سازمان ملل امروز آنها را توخالی خواند. 👈🏿این مساله مورد اصلی اعتراضات خیابانی روز شنبه نیز بود. 💥💥💥💥اعتراضاتی که شاهد تجمعات صدها هزار نفر در سراسر جهان برای مقابله فوری با تغییرات اقلیمی و کمک به کشورهای آسیب‌دیده بود. بریتانیا دیروز وعده داد نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار کمک به کشورهای محروم و آسیب دیده برای مقاوم سازی در برابر تغییرات اقلیمی کمک کند؛ 💥💥💥صندوقی که قرار بود سالانه یکصد میلیارد دلار پول برای همین منظور جمع آوری کند و هنوز کسری بودجه دارد. 😂انتظار می‌رود حضور پر سر و صدای باراک اوباما در کنفرانس گلاسکو که خطاب به حاضران گفت 😂من خودم فرزند جزیره هستم حداقل کمی راهگشا باشد. او در تلاشها برای انعقاد تاریخی توافق پاریس در سال ۲۰۱۵ نقشی کلیدی داشت.

  💫کانال کمونیسم نوین
  https://t.me/New_Communism/2349

 2. به مناسبت ۲۶مین کنفرانس #سازمان_ملل در باره #محیط_زیست

  چرا زنگ خطر تغییرات اقلیمی بیش از گذشته باید بلندتر به صدا درآید، و چرا می توان بر مبنای علمی امید داشت!؟
  وضعیت اضطراری!
  غارت سیاره ما، #فاجعه_محیط_زیست
  و
  راه حل واقعی انقلابی

  چه اتفاقی دارد می افتد و چرا؟ و چه باید کرد؟

  تحلیلی از:
  گروه کمونیست‌های انقلابی سنتز نوین کمونیسم در ایران

  💥متن نهایی

  💫کانال کمونیسم نوین
  https://t.me/New_Communism/2348

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0,433 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار