Comments

تنوع درسازمان یابی کارگران را به رسمیت بشناسیم! / تقی روزبه — 1 دیدگاه

 1. بحث مقاله التقاطی است و بدتر کارگان را گیچ میکند و آنها را در دام لیبرال بورژوازی می اندازد.مارکسیستها امروزه این چنین هستند.
  .
  راه حل آزادی کارگران ایران و جهان بوجود آوردن تشکلات آنارکوسندیکالیستی (اتحادیه های انقلابی) است. تشکل آنارکوسندیکالیستی سلسله مراتبی نیست و شورائی اداره می شود. هدف اصلی این اتحادیه ها الغای بردگی مزدی است. اما در عین حال تا فراهم شدن شرایط ذهنی الغای کل بردگی مزدی، برای گرفتن امتیاز نیز مبارزه میکند. اتحادیه انقلابی متعلق به یک صنف معین نیست بلکه همه صنایع را در بر میگیرد، یک اتحادیه هست برای همه محیطهای شغلی و یک مجموعه از تشکلات متعدد در هر محیط شغلی.
  .
  مهمترین ویژگی اتحادیه انقلابی این است که سازمان آتی غیر سرمایه داری (غیر بردگی مزدی) فعالیت تولیدی نیز می باشد.
  .
  مغز مارکسیستها از کار افتاده است. با شکست احزاب و دولتهای آنها، آنها دچار بحران نظری در تمام مسائل شده اند. آنها حتی نمیتوانند به یک مسئله ساده اتحاد کارگران علیه بردگی مزدی جواب روشنی بدهند. پاسخهای آنها یا گنگ است، یا حزبی (که شکست خورده) و یا لیبرالی که همان اتحادیه های رایج بدرد نخور امروز است. برخورد این نویسنده گنگ و گلی گوئی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>