چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
   

Comments

انشقاق در حکومت اسلامی یا انشقاق در بورژوازی ایران / محمد آسنگران — 3 دیدگاه

 1. ارتقاء حکومت اسلامی مادون سرمایه داری به حاکمیت بورژاوزی چیزی بجزخاک پاشیدن به چشم قربانیان سنگسار واسیدپاشی و انگشت ودست بریدشدگان و کارگران و…شلاق خورده و نوجوانان تجاوز شده در کهریزک و قربانیان گوله خورده اعترضات و حجاب اجباری قربانیان بیست وچهار میلیونی حلبی آباد نشین های حاشیه شهرها نیست ونمی تواند باشد.
  برده داری حاکم بر کارگران وزحمتکشان وغارت اسلامی دراین حاکمیت که تمامی مشخصات ایدئولژیکی وتاریخی یک حاکمیت اشغالگر را با خود حمل میکند با استثمار نظام سرمایه داری بمانند ماهیت آن با ماهیت دولت های بورژائی قرنها فاصله دارد.
  اینطور که نویسنده در بزک دوزک حاکمیت اسلامی آن را این چنین ارتقائ تاریخی ودرصف نظام های سرمایه داری موجود قرار میدهد و باندهای آن را نمایندگان بورژوازی میخواند میتوان اجداد برده دار این حاکمیت در صدر اسلام را به صرف سود بردن از خرید وفروش انسان بورژوا!خواند.میتوان فئودالهای دوران فئودالیزم را نیز بخاطر استثمار کشاورزان بورژوا خواند و حاکمیت آنان را حاکمیت سرمایه داری خواند.

 2. ببخشید اشتباه نوشتم، باید باشد،

  … از طریق جایگزین کردن تشکلات موجود با تشکلات خود گردان خود، بطور مستقیم بر سرنوشت خویش حاکم گردند.
  .
  **********************
  امروز خامنه ای مردم را تهدید کرده که اگر در انتخابات شرکت نکنند، خدا ، یعنی دستگاه فاشیسم دولتی او، آنها را تنبیه خواهد کرد – پیش کشیدن “گناه”
  .
  سخنرانی اش هیچ چیز نیست جز تهدید مردم و توجیح حقنا کردن دین به زن و کارگر و زحمتکش از طریق دستگاه آدم کشی و زندان و اعدام.
  زن و کارگر و زحمتکش به فضای آزاد و بدون شلاق و زندان و اعدام و بدون لات و لوط های اسلامی احتیاج دارند که با درک علم به دنیای خودشان فکر کنند. اگر چنین فضائی وجود داشت، میگفتیم آن مردم اسلام انتخاب کرده اند. اما الان مردم اسلام انتخاب نکرده اند، اسلام به زور به آنها تحمیل شده. فضای آزاد هم با همت خود زن و کارگر و زحمتکش بوجود می آید نه اربابان.
  .
  نترسید، سخنان امروز او از ترس و وحشت خود اوست. در انتخابات شرکت نکنید. شرکت در انتخابات یعنی رای دادن به دستگاه حقنا کردن دین و دستگاه غارت محصول نیروی کار زن و کارگر و زحمتکش. رای ندادن دست به اسلحه بردن نیست، کار ساده ای است. توجیح آنهم ساده است.
  .
  چندتا اصلاح طلب در لیست گذاشته اند تا مردم را فریب بدهند.
  .
  البته میدانم که اکثریت مردم میدانند، این کامنت برای کسانی است که به دین خامنه ای و خمینی کمی تمایل دارند و یا می ترسند.
  .
  آنارشیست

 3. در مجموع بحث درسی است و عین واقعیت است. ولی نتیجه گیری آن گنگ است. اگر خوب فکر کنیم، تکلیف ما همیشه روشن بوده است و چیز جدیدی از این لحاظ پیش نیامده است. تکلیف همیشه این بوده که زن و کارگر و بیکار و مظلوم واقع شده، از طریق جانشین کردن تشکلات خودگردان خود با تشکلات موجود جامعه، بطور مستقیم بر سرنوشت خود حاکم گردد.
  آنارشیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0,818 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار