شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
   

Comments

کارگران و انتصاب ریاست جمهوری ۱۴۰۰ / مهدی کوهستانی — 8 دیدگاه

 1. وحدت در مورد محتوای نظم بعد از رژیم وجود ندارد، برای همین رژیم سرنگون نخواهد شد. هر جریانی دنبال منافع خود است و میخواهد سود اصلی بعد از سرنگونی به جیب خودش برود. خب، رژیم هم. مثل خود آنها برنده بوده و تو جیب خودش می ریزد. معلوم نیست سرنگونی طلبها خودشان مثل رژیم آدم کش و دگم و دزد نباشند، مخصوصا ناسیونالیستها. اعضای رژیم هم قبل از سرنگونی رژیم حرفهای آنها را می زدند. انارشیست

 2. در حقیقت رژیم بر کسانی پیروز شده که میخواستند با اسلحه رژیم را سرنگون کنند. حالا خودشان به خارج فرار کرده و میگویند اسلحه بلند کنید. تشریف ببرید ایران با اسلحه رژیم را سرنگون کنید.

 3. خوشحالم که خوانندگان روشنگری مجددا به نوشتن کامنت روی آورده اند. هیچ راه درستی بدون گفت و شنود ممکن نیست. آنارکوسندیکست

 4. مسئله این است که نهادهای کارگری ومستقل ازحوزه نفوذیه وکنترل نهاد های امنیتی وجود ندارد تا بتوانند سد ها را کناربزنند.
  بنابراین رفتن بدنبال آرزوی ساخته شدن چنین نهادهائی درزیرچتریک حکومت آدمخوار خود فریبی ویا رفتن بدنبال نخود سیاه است.
  زور هیچ پاسخی بجززورندارد.
  این فرمول آن چیزی است که در شرایط مشخص حاکمیت اسلام میبایستی ذهنیت کارگران در ورای سندیکا بازی وصنفی بازی که خود رژیم میدان داران است بسمت آن برود.
  تا اعتراضات واعتصابات بازوی نظامی خود راجهت تحمیل مطالبات کار گری بر حکومت اسلام نداشته باشد نتیجه این حجم بی سابقه اعتصاب واعتراض چهل ساله عقب رفت همه جانبه کارگران میباشد که دربرابرمان میباشد.
  این بازو چنانچه بجای بازوی خود کارگران بازوی روشنفکران وکیل وصی کارگران باشد چیزی بجزسکتاریسم وفرقه گرائی و…دهه پنجاه را به ارمغان نخواهد آورد.

 5. مرگ بر سرتا پای رژیم و همه جناحهاش اما تحلیل و مخالفت کوهستانی بعنوان حقوق‌بگیر وسخنگوی اتحادیه‌های زرد امپریالیستی فقط در خدمت تعبیر خوابهای اونهاست و ارتباطی با منافع زحمتکشان ایرانی نداره.

  • مگر این نوشته راجب اتحادیه های کارگری غرب چیزی نوشته شده است؟ اگر قوه قضاییه قضاییه را قبول ندارید. سائل خان شما لطف کنید با اسم و مشخصات اصلی اتان نقدتان را بنویسید تا جوابی اگر وجود داشت نوشته شود.

 6. این موضوع شاید درد آور باشد امادردنیای واقعی پائینی ها بدلایل روشن پراکندگی ونداشتن تشکیلات و فله ای حرکت کردن و… هیچ گاه فاکتور تعین کننده نسیتند وهمواره نردبان ترقی بوده اند.
  انقلاب اسلامی! ایران وبهار عربی!آخرین نمونه های آن میباشند.
  هر جهارسال یکبار همین نمایش انتخابات بازی رژیم در ورای زاویه ای که بخش قابل توجه ای از پائینی ها با رژیم دارند برگزار میشود وتاکنون نشده است تحریم وسیعی بتواند در نبود رهبری مورد اعتماد پائینی ها شکل بگیرد و دکان انتخابات رابکل تعطیل نماید.
  اینهمه رضا پهلوی را بعنوان امید ملت! دربوق کرنا کردند وایشان نیز انتخابات را تحریم کرده اند. حال خواهیم دید ازآنجا که امید ملت!تبلیغات رسانه ای مانند صدای امریکا و…میباشد نمیتواندکوچکترین تاثیراجتماعی داشته و فراخوان وی با بایکوت نمایش انتخابات ازسوی مردمان دارای ارزش عینی شود.
  داستان منافقین هم بعلت انزجار بحق عمومی از نقطه موثرواقع شدن تبلیغات برای تبدیل کردنشان در رسانه ها به امید ملت!سالیان سال است رد شده است.
  درواقع این فرقه جنازه بد بوئی است که رژیم بعلت احتیاج به بوی بد آن از دفنش پیش گیری میکند.
  این چنین است که فاکس نیوز و اینهمه امضاء وحمایت احزاب امریکا واروپائی و…نتوانسته ذهنیت اجتماعی را حتی برای یک روز بدانها گره بزند.
  تنها وتنها رفتن ذهنیت پائینی ها از صنفی به سیاسی و رفتن ذهنیت بسوی سازمان یابی مخفی ولو بسیار کوچک میتواند از نردبان ترقی شدن کارگران وزحمتکشان پیش گیری و تحرکات صنفی و فله ای آنان رابه حرکت خط و هدف دار تبدیل نماید.

  • ممنون از نظرتان دوست ناشناس که شاید بخش بسیاری از فعالین جدی کنار ایستاده اند در همین رابطه جلوی صحنه نمی آینند ریشه گرفته است. بحث اساسی این است که نهادهای کارگری و مستقل بتوانند این سدهای که شما بخشی از آن را بر شمرده اید را کنار بزنند و به جلو بروند و سازمانیابی هم راه و روش خودش را دارد که در شرایط کنونی بحث مخفی و علنی بهم گره خورده است و اگر علنی کاری در هیاهو گیر نکند و تبدیل به بازی های سیاسی نشود اصول پایه ای کار کارگری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0,934 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار