شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
   

Comments

تداومِ جنایت در افغانستان / شباهنگ راد — 4 دیدگاه

 1. سایتهای امپریالیستی و جنگ طلب:
  بی بی سی فارسی
  رادیو فردا
  دویچه وله
  رادیو فرانسه
  در مقابل توطئه های جنگ طلبانه امپریالیستی غربی کوتاه نیائید و فکر نکنید خیر دموکراتیک میخواهند. اگر خیرخواه بودند مصدق را سرنگون نمیکردند و حتی نمیگذاشتند خمینی جای شاه بیاید. آنها فقط فکر خیر جیبشان هستند. حتی مردم خودشان را هم استثمار میکنند. بهترین مثال وا رفتنشان در برخورد به کووید-۱۹ بود.
  مخالف با سیاستهای امپریالیستی به معنای دفاع از ارتجاعیون ملی و محلی نیست. امپریالیستها فقط کار ما را با آنها دشوار میکنند.
  هدفشان نوکر کردن رژیم و یا تعویض آن با یک وحشی دیگر است.
  آنارشیست

 2. سایت روشنگری گیج و ویج یک راهنما احتیاج دارد تا بتویاند مسائل داخلی و خارجی را بدرستی تشخیص دهد و به آگاهی ایرانیان برساند.
  چون روشنگری غفلت میکند، من این مقاله ار دی ارتباط با مسئله فلسطین انتخاب کرده ام و در اینجا درج میکنم.
  آنارشیست
  ————————————————————–
  “نه به جنگ”

  در م .شکیب اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۰

  خانواده همانطور که اولین محلِ یادگیری مهارت‌های زندگی برای بچه‌هاست، اولین میدان جنگ و اولین محلِ آشنایی با نفرت، شکست و باقی احساساتِ منفی هم هست . زندگی بخش زیادی از چندین نسل از مردم اسرائیل و فلسطینی ها در طی نزذیک به یک قرن در این منطقه با جنگ و کینه و نفرتی ریشه دار و عمیق در دلهای هر دو طرف پدید آورده است.
  نزدیک به یک قرن است مردم فلسطین در آورگی و اسرائیل هم نه یک کشور معمولی همانند سایر دولتها در دنیا بلکه همچون یک پادگان همیشه در حال آماده باش و مدام در آموزش و اکتشافات نظامی با احزاب و سازمانهای فلسطینی در جنگ است .
  تروریسم و خشونت و جنگ درجهان کنونی محصول زورگوئی و برای چپاول دولت های سرمایه داری و اقلیت انگل صفت پشت پرده سرمایه داری است و هیچ ربطی به منافع عمومی مردم ندارد ، هیچ طرفی در هیچ جنگی پیروز نیست ، قربانیان تمام جنگ ها جوانان ، کودکان و زنان هستند و ویرانی که از جنگ بجا می ماند .
  دولت ها با نقض مستمر و طلبکارانه همه ضوابط و قوانین انسانی که باید برای کشورها و مردم جهان محترم بوده و توازنی از مصونیت و امنیت ایجاد کنند، امنیت جهان را لجام گسیخته و هدفمند از بین برده اند و با رقابت و عملیات خودسرانه و جنایتکارانه همراه با تبلیغات زهرآگینِ دروغین، به کشتار میلیونها مردم اقدام کرده اند و کسی قادر نیست گریبان آنها را برای بازخواست بگیرد و به حسابرسی بطلبد.
  هیچ مرجع دادرسی در جهان نیست که حق مردمان خسته از جنگهای مذهبی و نفرت و ستم را تضمین کند.
  تمام دادگاه های کیفری جهانی نیز ابزار ستم گری و اعمال مقاصد شوم آنهاست. دست و فریاد کسی به جایی نمی رسد و پژواکی ندارد. زبان زور و اسلحه و بمب و موشک به زبان محاوره اینان بدل شده است.
  کشورهای فاشیستی منطقه همانند حکومت ننگین و جنایتکار اسلامی ، و نژاد پرستان جنگ طلب در اسرائیل و دارودستهای مافیایی و تروریست و آدمکش حماس و جهاد اسلامی عاملان جنگ هستند و هیچ ربطی به آرمان و منافع مردم منطقه ندارد .
  بقیه دولتهای سرکوبگر با قوانین فاشیستی خود و کشورهای غربی با شعار دروغین حقوق خروندی و دموکراسی و آتش بس و غیره بدنبال منافع خود هستند .
  توقف تجاوز و جنگ و‌کشتار در هر گوشه جهان راز موفقیت هر جنبش و حرکتی است که تنها در اتکای مردم بر آگاهی و ارادئه و آزادگی و صلح طلبی خود و امید نبستن به دولت ها می باشد .
  م شکیب

 3. جنگ مسلحانه هم با دولت افغانستان و هم با احزاب حاکم افغانستان و هم ناتو و هم با طالبان؟ عجب! مذهبیون میگویند پیغمبران معجزه میکنند، این نویسنده فکر میکند که مارکسیستها معجزه میکنند.
  آنارشیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0,896 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار