شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
   

Comments

پرده برداری از تندیس لنین در آلمان<br>بنفشه زمانی — 1 دیدگاه

 1. لنین فکر میکرد که با صنعتی شدن روسیه طبقه کارگر روسیه افزایش خواهد یافت و انقلاب سوسیالیستی روسیه از حالت “ارادی” (به گفته خودش) به واقعیت تبدیل خواهد شد، اعتقادی کور به نقش پیشرفت صنعت و تکنولوژی در ماتریالیسم تاریخی مارکس. مقالات او را بعد از انقلاب اکتبر و توهمش به معجزه صنعتی شدن را حتما بخوانید. همین توهم در ضد لنینهای سوسیال دموکرات وطنی هم وجود دارد.
  .
  اما جامعه روسیه اتمی و فضائی هم شد و یک میلی متر هم به جامعه سوسیالیستی، به مفهوم حاکمیت شوراهای کارگری بر جامعه، نزدیک نشد. بعد از لنین، حزب بلشویم استالین زائید. استالین تعداد زیادی از رهبران حزب خودش را اعدام کرد و در کاخ کرملین ماندگار شد. او خورد و خوابید (کسب ارزش اضافی) و شد دیکتاتور زمان. حتی اگر سوسیالیسم به معنی سرمایه داری دولتی باشد، آنهم هم در روسیه واژگون شد و رهبران بعدی حزب همه سرمایه دار شدند.
  .
  لنین بدستی سوسیال دموکراسی را نقد کرد اما نمیتوانست ارتجاعی که مارکسیستها با دولت تک حزبی سازی به آن تبدیل خواهند شد را ببیند. آنارشیستهای کمونیست مدتها قبل این اخطار را به مارکسیستها داده بودند. هنوز هم میدهند اما کو گوش شنوا؟ اگر گوش شنوا وجود داشت، این مجسمه ساخته نمی شد. همین مقالات روشنگری را بخوانید. ما چندین حزب مارکسیستی داریم اما نویسندگان مستقل هنوز میگویند حزب، حزب، حزب. آقا جان، اینهمه حزب داشتید و دارید. از کدام امام زمان حرف میزنید؟!!
  .
  سوسیالیسم فقط و فقط یعنی حاکمیت تشکلات ضد سرمایه داری کارگری.
  .
  نه حزب، نه خدا، نه وطن، نه رئیس، نه ارباب، نه رهبر، نه آقا بالا سر، نه پدر، نه شوهر، نه برادر.
  .
  آنارکوسندیکالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0,801 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار