پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰
   

Comments

سرمایه داری عامل و هدایتگر بیماریها<br>ترجمه و تالیف: آناهیتا اردوان — 6 دیدگاه

 1. توی سلطنت طلب هم آزاد بودی که زرت را بزنی، درسته؟
  آنارکوسندیکالیست

 2. این مامور رژیم اتفاقارئیس روشنگری است که میتواند آزادانه هر زری که میخواهد بزند.

 3. اینکه دولت ایران میگوید که آمریکا مسئول کشته شدن کادرهای بهداشتی ایران است فرار از این واقعیت است که سیستم سرمایه داری ایران و جهان قادر به جلوگیری و کنترل و درمان این بیماری و بسیاری از مشکلات بهداشتی و درمانی بشریت نیست. اگر جامعه کمونیستی بود و مدیریت جامعه توسط تشکلات کمونیستی کارگری صورت میگرفت، هرگز با چنین مشکلاتی روبرو نبودیم.
  چرا؟
  در جامعه کمونیستی، یعنی جامعه ای که در آن بردگی مزدی وجود ندارد و کارکنان همگی مالک وسایل تولید و اداره کننده آن هستند،
  – سود جای خدمت را نمی گیرد، چون سود وجود ندارد.
  – ابزارهای گران قیمت جنگی و اسلحه و گلوله تولید نمی شود و منابع آن به تولید و خدمات برای زندگی بهتر بکار برده می شود نه نابودی آن.
  – تخریب محیط زیست و در نتیجه پیدایش بیماری ها از طریق کمپانی ها صورت نمی گرفت.
  – تعداد جمعیت آگاهانه کنترل میشد نه اینکه جمعیت آنقدر زیاد شود تا برای کاهش دست مزد و برای سرباز استفاده شود.
  – آموزش رایگان با کیفیت عالی برای همه بود و نه ثروتمندان.
  – محیط زیست سالم و زندگی آلوده نبود، بچه خیابانی و ولگرد و معتاد نداشتیم.
  – فقر و اجبار به کار وجود نداشت و تن های سالم داشتیم.

  حال می بینیم که دموکراتیک و یا غیر دموکراتیک، سرمایه داری بدرد نمی خورد و برای بشریت مضر است. بردگی مزدی (سرمایه داری) همیشه ضد بشری بوده است، همیشه اینطور جلوه میداده که در خدمت بشر است. سرمایه داری نهایت ریاکاری در تاریخ بشر می باشد.
  آنارکوسندیکالیست

 4. درسهای کرونا،
  تحریم اقتصادی و کرونائی کردن سرنگونی و بی توجهی به جان و زندگی انسانها، التماس روحانی از غربی ها و گدائی از آمریکا، قلع و قم مهر های رژیم توسط کرونا بعلل فرهنگی،
  تخریب محیط زیست توسط سرمایه داری و نتیجه آن بصورت رشد بیماری ها، حذف تدریس نظریه تکامل انواع در مدارس ایران چون با داستهانهای مذهبی در تناقض است، غیره و غیره.
  درسها زیاد است.
  آنارکوسندیکالیست

 5. درسهای کرونا،
  ایتالیا که مثلا یکی از دموکراتیک ترین کشورهای سرمایه داری است مجبور شده است که الویت درمان را به جوانها بدهد. در اسپانیا مسن ها به حال خود گذاشته می شوند تا بمیرند. فرماندار ایالت تکزاس میگوید مرگ مسن ها بنفع جوانهاست. آیا رهبری احزاب کشورهای دموکراتیک، رهبری دولتها، رهبری احزاب کمونیست هم میگویند الویت را به نابودی ما بدهید یا اینکه میگویند نه وجود ما برای بقای بشریت لازم است؟ البته که میگویند وجود ما برای بقای بشریت لازم است و فوتی ها باید دیگران باشند. اما این به چه معناست؟ جز اینکه همه باید بر سر رهبر شدن و حزبی شدن و ژنرال شدن به جان هم بیافتند؟
  درس کرونا این است که جامعه ای که در آن استثمار نیروی کار (بردگی مزدی) و استعمار (امپریالیسم)و سلسله مراتب وجود دارد، حال چه دموکراتیک و چه دیکتاتوری، هرگز نمیتواند مسائل انسان را عادلانه حل کند و انسانگرائی و انسان دوستی اش ریاکارانه و سالوسانه است.
  آنارکوسندیکالیست

 6. مقاله بسیار مفیدی است. با تشکر از خانم اردوان.
  پس می بینیم که کمپانی های بزرگ چند ملیتی و دولتهایشان (دموکراتیک و غیر دموکراتیک)، یعنی امپریالیستها، به اندازه جمهوری اسلامی، با بشریت، مخصوصا با منافع کارگران، در ضدیت هستند.
  آنارکوسندیکالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0,764 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار