Comments

جمهوری اسلامی، سپر بلای امپریالیسم آمریکا در عراق<br> ع. شفق — 5 دیدگاه

 1. ابنکه آمریکا ترجیح داده رژیم خمینی بیاید نه مارکسیستهای هوادار شوروی دلیل بر این نیست که رژیم نوکر آمریکاست. حالا بفرض هم که نوکر آمریکاست در ضد بشری و استثمارگر بودنش هیچ تفاوتی حاصل نمی شود. مگر استالین نوکر آمریکا بود؟

 2. اینهائی که نوشته اید هیچ کدام سند و مدرک نیست که رژیم جمهوری اسلامی نوکر آمریکاست. افراد طبقه حاکم با هم رابطه دارند و رابطه آنها دلیل بر نوکری نیست. اما نوکری شاه بسیار واضح بود. رژیم جمهوری اسلامی با رژیم آمریکا سر جنگ دارد و فعلا نوکر آنها نیست. تمام شواهد خلاف نظر شما را نشان میدهد. اما نوکر نبودن دلیل بر ارتجاعی ضد بشر بودن نیست.
  .
  آنارکوسندیکالیست

 3. اتفاقا قبل ازرژیم ومزدوران وی که میگویند مدرکی وجود ندارد که ما نوکر امریکا باشیم امریکا، ارباب و معلم ویاری دهنده آخوندا می گوید وامریکا است که میگوی رژیم نوکر ما نیست وبا ما دعوا دارد.
  اماتمام شواهد از بقدرت رساندن خمینی سرسپرده تا ایران ویران شده با طرح های بانک تجارت جهانی وصندوق بین المللی پول دو بازوی نظام سرمایه داری حاکم نشان از نوکری خمینی وحکومتش دارد.
  یادمان باشد یکی از اصلی ترین فرمانهای امریکابرای قطع سوبسیدهادرست هنگام عربده کشی های ضد استکباری لات ولمپنی بنام احمدی نژاد صورت گرفت.امریکا وغرب با قطع سوبسیدها در ایران بخشی از بحران مالی خود رابوسیله قطع سوبسیدها وشکستن کمر معیشتی کارگران ایران جبران میکند.
  امریکا تمام برنامه های منطقه ای خودش رابا این تعزیه که چهل سال است راه انداخته است پیش میبرد.
  ایران در هیچ زمان از تاریخش اینطورهیچی ندار نشده بود که در زمان نوکری خمینی شد.
  امروزه همه چیزدر ازاءحراج نفت وگاز و…از خارج وارد میشود و ازاین چرخهامپریالیستی سالانه میلیارها دلار به کمپانی های استکباری سود رسانی میشود.

 4. خمینی وقتی دید انگیس نتوانست وی را بافتنه چاقو کش ها وباج خورها به سر دستگی حاج طیب که خودش باج خور معروف آن زمان بود بقدرت برساند ووقتی فهمید آلت دست انگیس شده وامریکا حرف آخررا میزند در سال هزاروسیصدوچهل وسه نامه ای برای جان کندی نوشت وآن را بواسطه آخوندی بنام کمره ای تسلیم سفارت امریکا در ایران کرد.
  در آن نامه کلی چاکر منشی کرد وبرای عذر خواهی از امریکا بواسطه گول انگیس خوردن علنانوشت من مخالفتی با امریکا ندارم من بدنبال حفظ منافع امریکا هستم.
  ایشان را پانزده سال بعد با حربه حقوق بشر بقدرت رساندند.
  اینکه امریکا فشارآورد شاه سرنیزه رو غلاف کنه واون انسان بز دل هم ترسید وغلاف کرد وراه خمینی رو باز کرد برهیچکس پوشیده نیست.تازه پوشیده هم باشه روز شمارانقلاب ودرخت سیب همه چی رو نشون میده.
  فقط خود امریکا و آخوندا و مجاهدین وبقیه که با امریکا همدست شدند تا خمینی بیاد سر کار میزنن زیرانقلاب مخملی اسلامی وداعونی ایران ومردمش که برآورد اجرای نسخه اقتصادی امریکا و اجرای دیگرفرامین شیطان بزرگه.

 5. هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که بگوید جمهوری اسلامی نوکر آمریکاست. اما براحتی میتوان مشاهده کرد که هر دو دست در دست هم در سرکوب بردگان مزدی و توده های زحمتکش جامعه هم منافع هستند و همکاری های مستقیم و غیر مستقیم میکنند.
  .
  جمهوری اسلامی با آمریکا در سرنگونی صدام همکاری کرد. هدف جمهوری اسلامی پیدا کردن نفوذ سیاسی در میان شیعیان عراقی بود. اما همین شیعه بودن محدودیت امپریالیستی جمهوری اسلامی است. جمهوری اسلامی نمیتواند یک امپریالیسم اسلامی درست کند چون ایدئولوژی اش خودش را محدود میکند. این محدودیت بدین صورت کار میکند که در رقابتهای امپریالیستی در منطقه، رقیب بلافاصله به تقویت اسلام غیر شیعی می پردازد و علیه شیعه ها تبلیغ و ترویج و عمل میکند.
  .
  اگر شعارهای نوشته شده در مقاله درست باشد و متعلق به همه قیام کنندگان باشد، باید گفت که وضعیت آگاهی بردگان مزدی عراقی از وضعیت بردگان مزدی ایرانی کمی بهتر است اما هنوز کافی نیست. کماکان این نظام بردگی مزدی است که باید شناخته شود و هدف قرار بگیرد نه سیاستمداران، چون یک سیاستمدار می رود و دیگری می آید تا نظام دست نخورد.
  .
  بهترین نشانه سلامت مبارزات انسانی-انقلابی بردگان مزدی عراق این است که کارگران سنی و کرد و شیعه با هم متحدانه علیه روابط سرمایه داری بپا خیزند و جمهوری اسلامی و دولت عراق و آمریکا را به چالش بگیرند. برای ما کارگران ایرانی هم چنین چیزی ایده ال است. باید از ضدیت با روابط سرمایه داری (بردگی مزدی) آغاز کرد و آنرا به ضدیت با رژیمها بسط داد. به این طریق ، انقلاب ، انقلابی واقعی خواهد بود ، نه مخملی و کاذب، و فقط سرنگونی طلبانه، بلکه با آگاهی علمی و انسانی و فراگیر.
  .
  برای امپریالیست بودن نباید انحصارات داشت و روند تکامل سرمایه داری طی کرد. فریب دادن بردگان مزدی یک کشور دیگر و آنها را در خدمت سیاستهای خود قرار دادن کافی است. اما انترناسیونال کارگری امپریالیستی نیست چون بر اساس بردگی مزدی نیست بلکه خلاف آن است. مبارزات کارگران و زحمتکشان عراقی علیه جمهوری اسلامی میتواند مبارزه ضد امپریالیستی ارزیابی شود. حتما نباید جمهوری اسلامی را نوکر آمریکا دانست تا به ارتجاعی و امپریالیستی بودنش اشاره کرد. اگر به تمایل باشد، کنه رژیم که فعلا روحانیان تند رو و نهادهای امنیتی و نظامی است، تمایل به روسیه دارد و جناح اصلاح طلب تمایل به غرب.
  .
  آنارکوسندیکالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>