پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰
   

Comments

آنارشیسم،- یاد داشتهای پائیزی از راه دور/ آرام بختیاری — 1 دیدگاه

 1. پیش بینی آنارشیستها در مورد سرنوشت آتوریته و دولت سازی مارکس و مارکسیستها درست درآمد. حزب سازی مارکسیستی از مارکسیستها سرمایه دار دولتی و دیکتاتور حزبی-دولتی ساخت.
  .
  برخلاف مارکسیست ها، آنارشیستها بر عقل و استدلال و علم خود متکی هستند نه گفته های رهبران و یا مثلا “بزرگان”، آنها رهبری جز درک علمی و منطقی خود از واقعیات نمی توانند داشته باشند، برای همین به انسانیت خود متکی هستند.
  .
  درک آنارشیستها از واقعیات جامعه محدود به درک شخصیتهای تاریخی آنها نمی تواند باشد، بلکه باید در مبارزه طبقاتی و انتقاد از خود ارتقا پیدا کند. آنارشیستها از همه سوسیالیستهای دیگر یاد میگیرند و همزمان اگر عیب و ایادی در آنها ببینند به آنها انتقاد میکنند، این قاعدتا باید شامل خودشان هم بشود.
  .
  وجود دیالوگ میان انسانها و فعالین اهمیت کلیدی برای پیروزی علیه استثمارکری دارد و شورا و دموکراسی مستقیم واقع یعنی همین.
  .
  آنارشیسم قرن بیستم عمدتا آنارکوسندیکالیسم شد و تا امروز ادامه دارد. علت کندی رشد و توسعه اتخاذ شیوه آنارشیستی (ضد آتوریته و متکی به منطق و علم) کمونیستی به زندگی و جامعه در انسانها، هم ارتجاع مارکسیستی-دولتی بوده است و هم سرکوبگری استثمارگران دیگر. با ورشکستگی دولت سازی مارکسیستی، آنارشیسم کمونیستی مجددا در حالت رشد و توسعه است. آنارشیسم کمونیستی تنها شیوه درست نکرش به انسان و روابط میان آنهاست. آنارشیسم کمونیستی یعنی اعتقاد به استدلال و علم، ار بین بردن سلطه گری و استثمارکری، بوجود آوردن جامعه ای که بر اساس سود و سوء استفاده از انسانهای دیگر نیست ، بلکه بر اساس اشتراک و شورا و احترام به فردیت است.
  .
  تئوری های اجتماعی اگر در خدمت عمل از بین بردن استثمارگری و سوء استفاده نباشند، آشغال و مضر هستند. استثمارگری و تسلط و دیکتاتوری محصول تئوری می باشند. جنبه های ثابت و دراز مدت زندکی ما انسان ها محصول اندیشهای ماست، استثمارکری، دولت (ارگانهای کنترل و سرکوب مرکزی شده) و سوء استفاده از ضعف دیگران فقط محصول اندیشه و عمل انسانها بوده است و برای همین میتوان آنها را بکمک اندیشه و عمل از بین برد.
  .
  آنارشیستهای کمونیست مخالف همه افکار مارکس نیستند و برای آزادی از استثمارکری باید از همه آموخت.
  .
  آنارکوسندیکالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0,543 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار