یکشنبه, ۴ مهر , ۱۴۰۰
   

Comments

انقلاب بهمن، دور از ما و نزدیک به ما <br>سوسن آرام — 1 دیدگاه

 1. دموکراسی فرانسوی ها در اروپا دموکراسی اربابان بردگان مزدی بود و هنوز هم هست. این دموکراسی همیشه امپریالیستی بود (ناپلئون و بقیه حتی بعد از کمون پاریس) و الان هم همان فرانسه و اروپا ارتش ناتو را دارند که کارش حفاظت از امپریالیستهای غربی علیه امپریالیستهای شرقی است. شما آزادی دارید حرف بزنید اما آزادی را با پول خریده اند و شما پول ندارید.
  شورش سال ۵۷ اصلا انقلاب نبود. خواست آن شورش هم اصلا دموکراسی نبود ، همه میگفتند “جمهوری اسلامی”. نیروی آن شورش از طریق مفهوم شهادت در مذهب شیعه بوجود می آمد و این باعث سرنگونی شاه شد نه نق و نوقهای دموکراتیک روشنفکران. فقط یک عده از قشر جدا از طبقه کارگر که مقاله می نوشتند و تحصیلاتی داشتند و مخالف شاه بودند، دموکراسی خواه بودند. نه دیکتاتوری شاه اجازه ترویج دموکراسی به این تحصیل کرده ها میداد و نه آن روشنفکران خودشان حاضر بودند زندگی شان را به زندگی توده های برده مزدی نزدیک کنند تا بطور مستقیم روشنگری کنند.
  کارگران و قشر فقیر کاسب امکان شورش پیدا کردند اما ذهنشان از کودکی تحت کنترل مذهبیون بود نه هوادار دموکراسی. برای همین بلافاصله ذهنیت مذهبی شان سیاسی شد و خمینی را بعنوان رهبر پذیرفتند و بعد از سرنگونی یا علیه روشنگران همکاری کردند و یا کنار کشیدند و رفتند دنبال کار و زندگی.
  انقلابی در کار نبود، لطفا از توهم بیرون بیائید و دنیا را بصورت واقعی نگاه کنید.
  انقلاب هنوز در تاریخ در هیچ جا صورت نگرفته. انقلاب یعنی از بین بردن اقتدار انسان بر انسان و از بین بردن استثمار که نتیجه آن است. نه انقلاب اکتبر انقلاب بود و نه انقلاب چین.
  وقتی توده ها شورش میکنند باید توجه کنید که چه می خواهند. اگر ار بین بردن اقتدارگرائی و استثمارگری و در دنیای امروز بردگی مزدی نمی خواهند، شورش آنها در خدمت یک زورگو و استثمارگر دیگر است.
  آنارشیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0,739 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار