Comments

جلوی سوریه‌ای شدن ایران را بگیریم[۱] <br> مهران زنگنه — 2 دیدگاه

 1. Pingback:میدان‌های مبارزاتی و سناریوهای ممکن در پی اعتراضات اخیر در ایران, مهران زنگنه

 2. با این سیاست مخالفم چون کمک به نژاد پرستان میکند. بهترین روش این است که واقعیت را گفت. واقعیت این است که کشورهای اروپائی و آمریکائی استثمارگر و استعمارگرند و میخواهند سوار جنبش مردم بشوند تا رقیب خود را از میدان بدر کنند و خودشان بجای حاکمین ایران استثمار و استعمار کنند.

  در سوریه وضع به آنجا کشید چون جنبش مردم علیه بردگی مزدی نبود. اگر جنبش علیه بردگی مزدی باشد، استعمارگران از آن حمایت نمیکنند و آن جنبش خودش تکلیف خودش را با استثمارگرش تعیین میکند.

  اگر جنبش اعتراضی بتدریج زبان روشنی پیدا کند، یعنی ضد استثمار نیروی کار بشود، و بطور روشنی ضد مردسالاری بشورد، سوریه ای نخواهد شد. وگرنه اگر حول دموکراسی که مفهومی گنگ و نامفهوم است و هزاران تعبیر و تفسیر دارد، به کجراه کشیده می شود.

  بعنوان برده مزدی، اینها خواسته های من است:

  از بین بردن مردسالاری
  از بین بردن بردگی مزدی
  مقاومت در مقابل استعمار و از بین بردن آن
  مبارزه با تبه کاری
  مبارزه با تعصب مذهبی و قومی و غیره.

  استعمارگران تا این خواسته ها را بشنوند فرار میکنند و از چنین قیامی دفاع نمیکنند. فراموش نکنیم خود آنها بودند که گذاشتند رژیم خمینی قدرت بگیرد وگرنه کار خمینی را قبل از رسیدن به ایران تمام میکردند.

  سایتهای خبری وابسته به روسیه در حال حاضر شروع کرده اند به تبلیغ علیه جنبش اعتراضی اخیر. باید سخت به افشای آنان پرداخت. در افشای آنان هم گفتن اینکه دموکراسی نیستند بی فایده است چون همانطور که گفتم دموکراسی تعبیر و تفسیرهای زیادی دارد و موجب آلوده شدن افکار بردگان مزدی می شود و شبیه گفتمان آمریکا و اروپا می شود. در افشای حاکمیت روسیه و چین و غیره هم باید بروی استثمارگر و استعمارگری آنها انگشت گذاشت.

  وقتی حقایق را بگوئی، به سیاست بازی احتیاج نیست. سیاست بازی از کتمان کردن بعضی از حقایق و آشکار کردن بخشی دیگر بوجود آمده. مهم این نیست که چه میگویند، مهم این است که چه نمی گویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>