پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰
   

Comments

همکاری کاشانی و بهبهانی با انگلیسیها در کودتای ٢٨ مرداد علیه دکتر مصدق<br>عباس رحمتی — 2 دیدگاه

  1. در ادامه کامنت قبل، کاشانی و مصدق و آمریکا و انگلیس و شاه و حزب توده هوادار استالین، همه هویتهای هوادار مالکیت خصوصی بر وسایل تولید و خرید و فروش نیروی کار بوده اند. دعواهای آنها از جمله کودتای بیست و هشت مرداد در واقع جنگ ما نبوده، جنگ آنها بوده. ما قربانیون طمع آنها بوده ایم.

  2. دموکراسی سرمایه داری در ایران، یعنی دموکراسی ای که در آن حق مالکیت خصوصی بر وسایل تولید توسط قانون اساسی محافظت میشود و نیروی کار خرید و فروش می گردد، هرگز نمی تواند غیر امپریالیستی بشود و یا بماند. برای همین ما کودتای بیست و هشت مرداد را داشتیم. حال اگر مجددا در ایران دموکراسی ملی و سرمایه داری حاکم شود، باز هم کودتا خواهیم داشت، حال چه خزنده و چه غیر خزنده. اصل قضیه این است که چون حرکت و انباشت سرمایه در دمو کراسی سرمایه داری تضمین می شود، هر جریانی که بیشترین پول را دارد، یعنی سرمایه دارهای داخلی و خارجی، توده ها را با سرمایه گذاری های تبلیغی و ترویجی شستشوی مغزی میدهند. تحت رژیم دموکراسی سرمایه داری، کارگران پول ندارند و در نتیجه عقایدشان در چهارچوب سیستم گسترش نمی یابد. بدینجهت کارگران فایده ای در سیستم دموکراسی سرمایه داری نخواهند داشت.

    رژیمهای استبدادی تک حزبی مارکسیستی و اسلامی و نظامی هم بدرد کارگران نمی خورند چون پایه و اساس وجود این رژیمها خفه کردن هر انتقادی به سیستم و سپردن سرنوشت خود به دولت و حاکمیت است.

    تنها راه خلاصی مزدبگیران، یعنی کارگران، خلاصی از قانونی بودن حق مالکیت خصوصی بر وسایل تولید و خلاصی از قانونی بودن خرید و فروش نیروی کار است. با از بین بردن این قوانین و دولتهای محافظ آن، کارگران توسط شوراهای خود بر سرنوشت زندگی اجتماعی خود حاکم می شوند.

    ما کارگران و مزد بگیران باید از جنگ و دعواهای درونی سرمایه داران دموکرات و غیر دموکرات دوری کنیم چون این جنگها و کودتا ها رقابتهای درونی آنهاست و چوب آنها را ما میخوریم. اگر درست فکر کنیم می بینیم که در حقیقت سرمایه داران به جان هم نمی افتند بلکه ما را به جان هم می اندازند. لشکرهای سرمایه دارها از ما درست شده. با ورود به جنگ سرمایه دارها، هم به همدیگر آسیب می رسانیم و هم هر که پیروز شود ما اسیر او باقی خواهیم ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0,441 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار