شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰
   

Comments

کودتای‌:۹۰‌کشته، ۱۱۵۴‌زخمی و ۱۵۶۳‌بازداشتی/عامل کودتا کیست؟عکس — 1 دیدگاه

  1. حال اگر کودتای نظامی ترکیه ( متمرکز در شهرهای استانبول -آنکارا) واقعی یا شبهه واقعی ( با آمادگی قبلی حکومت اردوغان/AKP ) بود. این حقیقت پا بر جاست که حکومت گران و الیت سیاسی حاکم به منظور آرایش ساختار سیاسی جامعه ترکیه در حال سقوط به گرداب بحران همه جانبه سیستم نیاز، به توده ای نمودن سوخت و ساز عملکرد های قهری دولت دارد.

    تهییج و به خیابان کشاندن انبوهی از جمعیت وابسته و جیره خو ارهای حزب اسلامیستهای آ.ک.پ (به شیوه تاریخا آزموده شده فاشیستی ) اینبار برای درگیری با دستگاه ماشین نظامی( بخشی از دستگاه دولت ) به منظور کسب و یا تحکیم قدرت سیاسی -دولتی رژیم اردوغان عمل میکند. گوئی در این زدو خورد سیاسی -نظامی بخش وسیع قربانیان -گوشت دم توپ – از جناح نظامیان رده پائین ارتش یعنی سربازان بیچاره بوده اند؛ از اقشار نسل جوان پرولتاریای در یونیفورم که به احتمال قوی تعداد قربانیان جوان بیش از صدها نفر خواهد بود بدست نیروهای پلیس، امنیتی ( مشابهه پاسدارن-بسیج خمینی ) و اوباشان اسلامیست ا.ک.پ.

    مثلث قدرت دولت -سرمایه -اسلامیسم تحت کنترل ا.ک.پ و اردوغان تبهکار ( هم وزن خمینی در عوام فریبی و جنایتکاری )در پروسه اسلامیزه کردن کل جامعه ترکیه گام دیگری در استوار سازی سیستم سیاسی -ایدئولوژیک ا.ک.پ. برداشته است. اما این گام (شبهه نظامی ) و کل پروژه جااندازی اسلام-اسلامیسم (سیستم سیاسی -ایدئولوژیک) بازتاب بحران اقتصادی -اجتمایی متراکم در بطن جامعه ترکیه است، که بازتاب پر تنش خود را در بحران سیاسی طبقات حاکم ظاهر میکند.

    آنچه از این رهگذر, برای تودهای کارگر و پرولتاریا بطور کلی قابل توجه بایستی باشد، عدم تعلق این جنگ قدرت که برای استواری و بقاء روابط طبقاتی سرمایه داری است به گردونه مبارزات طبقاتی اوست. کل دستگاه سیاسی- احزاب، جناه بندیها، … – سیستم موجود در تلاش بی واقفه سعی بر این دارد که از فرا رسیدن حرکتهای تودها برای فرا رفتن از سرمایه داری بحران -جنگ -فساد زده جلوگیری به عمل آورد؛ به تجروبه تاریخ, توتالیتاریسم آشکار -از نوع فاشیستی اروپا بین دوجنگ جهانی و اسلامیسم خمینی از نوع پیرامونی – راه حل، هرچند موقت، برای پاسخگویی به التزامات شیوه انباشت سرمایه از یک طرف و سرکوب و کنترل مبارزات و اعتراضات تودها از طرفی دیگر میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0,873 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار