Comments

آب در ایران / جواد قاسم آبادی — 3 دیدگاه

 1. ممنون،
  مطمئنن وقتی از دست اقتدار و جنبه هایش از جمله بردگی مزدی رها شویم، راه حلها بهتر به عمل و آزمایش در خواهند آمد و همه ما بیشتر و بهتر یاد میگیریم و در بقای محیط زیست و جانوران و انسان سهم بیشتری خواهیم داشت.
  ضد-اقتدار

 2. سلام ناشناس محترم. ممنون از توجه. سیاست های امروزی مدیریت آب از فردای رفرم ارضی ا امروز تغییر کیفی نکرده اند. نکته ای که برای آینده تولید انرژی مورد بحث عمومی ست و من در مقاله کوتاه فوق بخاطر قطعی نبودن به آن اشاره نکردم، استفاده از نیروی باد است که اگر چه در ایران فردا شایسته است مورد توجه قرار گیرد اما بخاطر مسایل کناری هنوز مورد اما و اگر دانشمندان است تولید برق متناوب از نیروی باد است. بی تردید استفاده از نیروی باد برای تولید برق مستقیم ۱۲ ولت غیرصنعتی نیز در کنار روش های فوق می تواند به مساله مصرف آب بطور غیرمستقیم یاری رساند. البته استفاده از باد بشکل تبدیل این انرژی پاک به انرژی مکانیکی مثل آسیاب های بادی در ایران کمتر مورد توجه قرار گرفته بوده است که شایسته است مورد توجه بیشتر در ایران فردا قرار گیرد. موفق باشید

 3. جالب است که اخیرا منهم به یاد نظرات مارکس در مورد مسئله آب افتادم و به خودم گفتم که دیکتاتوریهای قبلی بهتر از جمهوری اسلامی مسئله آب را برای خودشان حل میکردند و این سران جمهوری اسلامی با قرض کردن ایده های بسیار جنایتکارانه نولیبرالها، کار چند هزار ساله دیکتاتورهای قبلی را هم خراب کرده اند. البته من از جزئیات مسئله آب آگاهی ندارم، ولی در زمان شاه مسئله آب به شورش تبیدلی نمی شد و یا اگر میشد، فعلا اطلاع ندارم.
  .
  تا آنجا که من میدانیم بحث شیوه تولید آسیائی از مارکس است. بعلاوه، با درک من، که کافی نیست، بحث اینطور است که هزینه مدیریت آب رسانی در مناطق کم باران زیاد بوده و تنها یک آتوریته مرکزی از طریق مالیات میتوانسته از عهده آن بر بیاید و این مالیات گیری احتیاج به استبداد داشته. البته روش من متفاوت است. اگر من موضوع را دنبال کنم، دنبال این خواهم گشت که چطور سلطه طلبان مسئله آب را باید حل میکردند تا بتوانند سلطه و ثروت خودشان را حفظ و یا افزایش دهند.
  .
  پیشنهادات نویسنده در ارتباط به حل مسئله آب در ایران پیشنهاداتی هستند که به عقل جور در می آیند ولی چون تخصصی در این مورد ندارم نمیتوانم قضاوت کنم.
  .
  از اینکه نویسنده سعی کرده این مطلب را به ما (من) آموزش بدهد، متشکرم.
  .
  ضد-اقتدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>