Comments

نگاهی کوتاه به “لایحه حفظ کرامت وحمایت از زنان در برابر خشونت ” دولت روحانی / آزاده ارفع — 3 دیدگاه

 1. بهترین روش مبارزه آنارشیستی (مبارزه اصیل با سلطه گری و استثمار) بوجود آوردن تشکلاهای ضد سرمایه داری شورائی در محل کار و محلات است.
  توضیحات:
  – در محل کار هم علیه استثمار است و هم علیه مردسالاری چون ذهنیتش صرفا ضد تولید ارزش اضافی نیست بلکه ضد سلطه گری می باشد. اگر ذهنیت ضد ارزش اضافی باشد، توجه اش بر سلطه مرد بر زن یا کم می شود و یا از بین می رود. بعلاوه خصلت شورائی بودنش از پیدایش یک رهبر سرخر و همه کاره و توطعه گر پشت پرده جلوگیری میکند.
  – تشکل شورائی در محل زندگی لازم است چون همه امور محل بدست اهالی انجام میگیرد و اثری از سوء استفاده و باج گیری پلیس و تبه کار باقی نمی ماند و در صورت اشغال نظامی و یا امپریالیستی، به صحنه نابودی اشغال گران می انجامد.
  * ترکیب تشکل یابی شورائی ضد بردگی مزدی (سندیکالیسم انقلابی – آنارکوسندیکالیسم) در محل کار با تشکلات شورائی ضد دولت در محلات، تضمین کننده مصونیت در مقابل رشد افکار ارتجاعی در میان توده ها و پیدایش روابط نوین در انسانها بجای روابط سلطه گرانه و سلسله مراتبی و تبهکارانه تاکنونی است.
  ساختن تشکلات ضد بردگی مزدی و ضد مردسالاری و ضد امپریالیسم و ضد ناسیونالیسم و ضد مذهب و خرافات دیگر در محل کار و محل زندگی کاری است که از همین الان ممکن و لازم است.
  چنین کاری از امروز شروع میشود اما نتیجه اش یکشبه نیست.
  .
  آنارشیست

 2. البته زیاد هم تقصیر روشنگری نیست و فقط بیان محدود بودن ذهنشان است چون جو چپ مارکسیستی و حتی آنارشیستی پرو غربی است. به تیتر مقالات مارکسیستها در این سایت نگاه کنید:
  .
  http://www.azadi-b.com/
  .
  حتی یک مقاله در مورد وضعیت برجام، تهدیدهای نظامی اسرائیل و اروپا و آمریکا و غیره نمی بینیم. انگار همه اینها مثل نویسندگان بی بی سی و دویچه وله مزدبگیر لابی های پرو غربی شده اند.
  .
  تنها سایت ضد امپریالیستهای غربی مجله هفته است. این سایت به تهدیدهای غرب می پردازد که آنهم متاسفانه پرو روسی و چینی یعنی هوادار امپریالستهای شرقی است و بی طرف نیست.
  .
  کلا،
  .
  ذهنیت ارتجاعی اپوزیسون در ۴۰ سال گذشته تغییر نکرده و کماکان هر بخش به انحائی سمتگیری های سلطه گرانه و ارتجاعی دارد.
  .
  نتیجه کار اپوزیسیون ارتجاعی (اپوزیسیونی که ضد سلطه گری و استثمارگری نیست) و یا آلوده به آن، همیشه حاکمیت ارتجاعی است، حال چه خودش حاکم شود و چه حاکمیت از این ضعف استفاده کند.
  .
  این کلید درک اینکه چه عواملی موجب پیدایش رژیم جمهوری اسلامی شد را بما میدهد:
  .
  عوامل پیدایش حاکمیت جمهوری اسلامی:
  .
  ۱ – تمایل طبیعی و قابل درک دموکراتها، ملیون و سکولارها به نوکری برای غرب تجاوزکرد و سرکوب گر چون نیروی محرکه حرکت گروهی سرمایه دارها سود بیشتر است نه چیزهائی مثل آزادی و شرافت و غیره. آزادی خواهی بورژوائی یک سالوسی است. این در طبیعت روابط سرمایه داری است.
  .
  ۲ – تمایل ایدئولوژیک کمونیستهای مارکسیست به استالینیسم (تقریبا تمام آنها) و سرمایه داری دولتی حزب کمونیست شوروی که بغایت سرکوبگر بود. حتی امروز هم با نقد استالینیسم، خودش را از طبیعت بلشویسم رها نکرده است. مخالفین بلشویک ها هم همه پرو امپریالیستهای غربی هستند و بغایت ارتجاعی چون اعمال شنیع آنها را نقد نمی کنند.
  .
  ۳ – سازش تاریخی حزب کمونیست چین با امپریالیستهای غربی و در نتیجه مایوس شدن چند میلیار کارگر جهان. این هم بعلت دیترمنیسم اقتصادی مارکس جای تعجب ندارد. این دیترمینیسم راه فرصت طلبی را باز میکند.
  .
  ۴ – سازشکاری اسلامیون رفرمیست با غربی ها – ملی مذهبی ها.
  .
  ۵ – سازشکاری مجاهدین خلق با مارکسیستهای هوادار استالینیسم.
  .
  پس می بینینم که در آواخر وجود رژیم شاه اثری از ذهنیت مستقل ضد سلطه گری و ضداستثمار نیروی کار در ایران بگونه ای که موجب پیدایش تشکلات ضد مردسالاری و ضد سرمایه داری باشد وجود نداشت.
  .
  این عوامل و نوکر آمریکا بودن شاه و کل رژیم او، موجب شد که مرتجعین اسلام سنتی و بغایت ضد زن و ضد آزادی در ایران قدرت بگیرند.
  .
  امکان سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی بدست توده هائی که مستقل فکر کنند و ضد سلطه گری و استثمارگری باشند، فعلا، بعلت وجود ذهنیت ارتجاعی در ۹۹ درصد اپوزیسیون ممکن نیست. به احتمال زیاد، یا رژیم خواهد ماند و یا توسط رفرم و یا جنگ از بین خواهد رفت.
  .
  البته ارتجاع در اپوزیسیون همیشه قابل کاهش است چون آنها قدرت دولتی ندارند و ارتجاعشان از طریق دولت (ارتش و نظامی گری) تقویت نمی شود، اما بدون نقد، باقی می ماند. ولی بعد از سرنگونی و کسب قدرت سیاسی، ارتحاع آنها توسط قدرت نظامی (دولت) تقویت شده و طبیعت کامل آنها می شود.
  .
  آنارشیستها وفادار به اصول آن کار خودشان را بکنند و گول عبارت پردازی های ضد رژیمی و حتی ضد امپریالیستی را نخورند و دنبال ماجراجوئی های آنها نروند.
  .
  اعتقادات کلیدی آنارشیسم:
  .
  نفی هر نوع سلطه گری و نتیجه اش، بنابرین، نفی اینها:
  .
  مردسالاری
  نژادپرستی و قوم پرستی و ناسیونالیسم
  برده داری
  بردگی مزدی
  امپریالیسم
  و غیره،
  یعنی هر چیزی که بوی سلطه گری و سوء استفاده انسان بر انسان میدهد.
  .
  آنارشیستهائی که بطور سیستماتیک و همزمان همه اینها را نقد نکنند در خدمت یکی از انواع گوناگون ارتجاع قرار میگیرند. ارتجاع یعنی سلطه گری و نتیجه اش استثمارگری.
  .
  آنارشیست

 3. مذهب های محمدی و تفسیرهای سنتی آن ضد زن هستند تا از زنها بیگاری بکشند. راه حل زنهای سکولار و بورژوا این بوده که دولت غیر مذهبی درست کنیم و با کمک قانون مردسالاری و زن ستیزی و بهره وری از زنها را محدود کنیم. مقاله از این حد بورژوا سکولار و فقط برای محدود کردن زن ستیزی فراتر نمی رود. عبور از رژیم و دولت وابسته به غرب درست کردن یعنی مثل اردن و عراق و افغانستان و حل نکردن ریشه ای مسئله. سایت روشنگری هم که طبق معمول هوادار انقلاب مخملی غربی ها. آنارشیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>