دوشنبه, ۱۱ اسفند , ۱۳۹۹
   

Comments

مصاحبه رادیو زمانه با کمیته عمل سازمانده کارگری — 1 دیدگاه

 1. درباره کمیته عمل سازماندهی کارگری
  .
  این کمیته در واقع درست شده تا پیوند مارکسیستهای جدا از توده های کارگر (احتمالا مارکسیستهای تروتسکیست لنینیست) را با کارگران از بین ببرد.
  .
  این گروه کارهای نظری زیادی در ارتباط با طبقع کارگر میکنند اما از آنجا که هدف نهائی تاریخا شکست خورده و ارتجاعی شده ی دارند: تشکیل حزب کمونیست و جامعه تک حزبی لنینیستی، موفق نخواهند شد چون تجربه تاریخی در ذهن انسانها از طریق خودرفیبی و به روی خود نیاوردن، محو نمی شود. حتی اگر مارکسیستها چشمهایشان را ببیندند، تئورسینهای بورژوازی برعکس آن نتیاج فاجعه بار حاکمیتهای مارکسیستی را رسانه ای و علنی میکنند.
  .
  دلیل بلشویک بودن این گروه:
  .
  در “ارزیابی کوتاهی از کارنامۀ دوسال و نیمۀ کمیته”
  .
  ده سال پیش در میانۀ بحران اقتصادی قبلی سرمایه‌داری جنبش‌های عظیمی زاییده شدند، از «اشغال وال‌استریت» تا «بهار عربی»؛ جنبش‌هایی که نوید تغییر می‌دادند اما در اندک مدتی با سر به زمین خوردند. حالا در وسط یکی دیگر از بحران‌های سرمایه‌داری که جنبش‌های جدیدی (از شیلی و آرژانتین و فرانسه تا عراق و لبنان و ایران) از قِبَلش سربرآورده‌اند، باید پرسید چه تضمینی است که این جنبش‌ها هم به تکرار تلخ همان تجارب پیشین ختم نشوند؟ پاسخ سرراست آنست که هیچ تضمینی نیست؛ منتها یک تشکیلات انقلابی قوی، ضمانت و شرط لازم آن است.

  چنین تشکیلاتی نقش حافظۀ تاریخی جنبش را بازی می‌کند؛ با برنامه و اصول انقلابی، در جزر و مد خیزش‌ها و چهره‌های جذاب طبقات حاکم و شعارها و اتاق‌های فکرشان زیگزاگ نمی‌زند. شکست‌ها و موفقیت‌ها را فرموله و ثبت می‌کند و بازوهایی دارد برای جهت‌دهی به مهمترین لایه‌های موتور محرک تغییر در جامعه یعنی طبقۀ کارگر و متحدانش از میان سایر گروه‌های تحت ستم. این تشکیلاتی اسم دارد: حزب پیشتاز انقلابی کارگران.”
  .
  نظریه حزب پیشرو نظریه لنین است.
  .
  تنها راه فعالیت درست این گروه آغاز جدی از نقد سرمایه داری دولتی روسیه تحت حاکمیت لنین و تروتسکی (در ارتش و آدم کشی هایش) و استالینیسم است، البته همه آنها با هم نه فقط نقد استالین. بعلاوه، مارکس و مارکسیسم باید از لحاظ داشتن گرایش به دولت سازی، از طریق حزب، مخلوط شدن با اربابان بردگان مزدی در دولت، نقد شود.
  .
  بعلل فوق، فعالیتهای این گروه بی ثمر خواهد بود. بقول مارکس خودتان، اولی تراژدی دومی کمدی!!
  .
  آنارشیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 1٫626 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار