یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹
   

Comments

محمد علی اصفهانی : نکاتی چند، در ارتباط با ترور «چهره ی کلیدی» برنامه های اتمی ج.ا — 7 دیدگاه

 1. آقای اصفهانی سلام.
  همانطوریکه نوشتین «از آنجا که فروپاشی خود به خودی، اصلاً معلوم نیست منجر به چه خواهد شد، به جای منتظر فروپاشی ماندن، به فروپاشانیدن فکر کنیم».

  با توجه با اینکه شرایط عینی انقلاب یعنی وجود توده در صحنه هم همانطوریکه خودتون نوشتین آماده است، ممکنه توضیح بدین واسه جلوگیری از «فروپاشی» که ممکنه هر بی شرفی با موج سواری و ضرب اسلحه بقدرت برسه و برای پیش بردن امر «فروپاشانیدن» چی کم داریم و چه جوری باید بوجودش بیاریم؟

 2. مخالفین مجاهدین خلق،
  .
  لطفا این بیانیه را نقد کنید ببینیم کجای کار هستید:
  .
  بیانیه ده ماده ای خانم مریم رجوی:
  .
  ۱-نه به ولایت فقیه. آری به حاکمیت مردم در یک جمهوری با رأی آزاد و کثرت‌گرا
  ۲- آزادی بیان، آزادی احزاب، آزادی اجتماعات، آزادی مطبوعات و فضای مجازی
  انحلال سپاه پاسداران، نیروی تروریستی قدس، لباس شخصی‌ها، بسیج ضد مردمی، وزارت اطلاعات، شورای انقلاب فرهنگی و همه گشت‌ها و نهادهای سرکوبگر در شهر و روستا و در مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات و کارخانه‌ها
  ۳- تضمین آزادی‌ها و حقوق فردی و اجتماعی طبق اعلامیه جهانی حقوق‌بشر
  انحلال دستگاه‌های سانسور و تفتیش عقاید، دادخواهی قتل‌عام زندانیان سیاسی، ممنوعیت شکنجه و لغو حکم اعدام
  ۴- جدایی دین و دولت، آزادی ادیان و مذاهب
  ۵- برابری کامل زنان و مردان در حقوق سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و مشارکت برابر زنان در رهبری سیاسی، لغو هرگونه تبعیض، حق انتخاب آزادانه پوشش، ازدواج، طلاق، تحصیل و اشتغال. منع بهره‌‌کشی از زنان تحت هر عنوان
  ۶- دادگستری و نظام قضایی مستقل طبق معیارهای بین‌المللی مبتنی بر اصل برائت، حق دفاع، حق دادخواهی، حق برخورداری از محاکمه علنی و استقلال کامل قضات. الغاء قوانین شریعت آخوندی و بیدادگاه‌های انقلاب اسلامی
  ۷- خودمختاری و رفع ستم مضاعف از اقوام و ملیت‌های ایرانی طبق طرح شورای ملی مقاومت برای خودمختاری کردستان ایران
  ۸- عدالت و فرصت‌های برابر در اشتغال و در کسب و کار و بازار آزاد برای تمام مردم ایران. احقاق حقوق کارگر و دهقان، پرستاران،کارمندان، فرهنگیان و بازنشستگان
  ۹- حفاظت و احیای محیط زیست قتل‌عام‌ شده در حکومت آخوندها
  ۱۰- ایران غیر اتمی، عاری از تسلیحات کشتارجمعی. صلح، همزیستی و همکاری‌های بین ‌المللی و منطقه‌‌یی
  .
  آنارکوسندیکالیست

 3. آقای اصفهانی بهتراست بجای تحلیل وپیش گوئی و…بمنوال چهل سال گذشته بفکر قربانی کردن همه چیز واز جمله زبان فارسی درپیش پای شیطان بزرگ باشید.
  زمانیکه شما بعنوان کسی که دستی درادبیات فارسی دارد کلمه ای مانند “ریلکس”را بدون آنکه بدانید یکی از اصلی ترین معناهایش “آرام”میباشد را درکنارکلمه آرام میگذارید تا از مد روز عقب نمانید به اندازه خود به امپریالیستهای جهانی ساز و نوکران اسلامی آنها درنابودی یکی از اصلی ترین پایه های هویتی ماکمک مینمائید ومتاسفانه در همان حال نیزبر علیه استکبارجهانی چیز مینویسید.
  درضمن باید خدمتان بگویم با مطرح نمودن موضوعاتی مانند این که “مبارزه حتما نباید مسالمت آمیز باشد” به منافقین چشمک نزنید که حتی اگرارتش آزادی بخش امریکا عفریته منافقین را برروی تانک مخصوص سوار و با “پرچم جمهوری دموکراتیک اسلامی “بسمت تهران حرکت نماید اینطور نیست که ازمیان چهل پنجاه میلیون جمعیت بزرگ سال ایران به اندازه کافی غیرتمند وجود نداشته باشد که اجازه دهد ایران زیربارحاکمیت کثیف ترین وضدبشری ترین و جاسوس ترین فرقه تاریخ ایران برود.
  بشما توصیه میکنم خیلی ریلکس و یا خیلی آرام نظاره گراوضاع باشید که منافقین را حتی الله شما مسلمین نیز نمیتواند ازانتقام خلق قهرمان ایران مصون دارد.
  به امید آن روزخجسته.

 4. در ترور فخری زاده چه چیزی باید محکوم شود و چه چیزی نشود؟
  .
  وجود دولت و بردگی مزدی باید محکوم شود. وجود بردگی مزدی و دولت (نهاد محافظ بردگی مزدی) آدم کشی می آفریند و از طریق آدم کشی پیدایش و بقا یافته. ما اصل دولت و بردگی و بردگی مزدی را محکوم میکنیم نه یک طرف در جنگ را.
  .
  چون ما بردگان مزدی قدرتی در تعیین سیاستها و اعمال اجتماعی داخلی و خارجی دولتها و سرمایه داران نداریم، هیچ چیز دیگری را محکوم نمیکنیم چون در عمل نه به ما مربوط است و نه در آن به ما اختیاری داده شده است – به عبارت دیگر، به گور …. مسئولیت فقط با اختیار ممکن است. چون اختیار نداریم هیچ مسئولیتی هم نداریم.
  .
  در جنگهای میان ملیت ها هم مثل بالا. چون بردگان مزدی هیچ اختیاری ندارند حتی در دموکراتیک ترین کشورها مسئولیتی ندارند و باید علیه جنگ متحد شوند و در جنگها شرکت نکنند.
  .
  بردگان مزدی در دولتهای دموکراتیک به این علت اختیار ندارند که بردگی مزدی (مالکیت خصوصی بر وسایل تولید و کار مزدی طرف دیگر سکه) در آن دولتها پیش فرض است و رسمی شناخته می شود. یعنی جنایت به بردگی گرفتن بخش عظیمی از اهالی یک کشور، رسمی و قانونی است.
  .
  اگر تجاوز به خود را نبینیم، به بدبختی عادت میکنیم و میشویم برده و تو سری خور و بدتر نوکر و حتی آدم کش.
  .
  آنارشیسم کمونیستی انسانی ترین ایده تاریخ بشر بوده است.
  .
  آنارکوسندیکالیست

 5. داد و فریادهای سران رژیم و روزنامه کیهان از دست اسرائیل خنده دار است.
  .
  قراره بردگان مزدی برای رژیم گریه کنند؟
  .
  خیر، ما برای وضع خودمان باید گریه میکنیم که قربانی نظام بردگی مزدی (سرمایه داری) و جنگها و رقابتهای پلید آنها هستیم.
  .
  از یک طرف به ما شلاق میزنید و از طرف دیگر میخواهید به حال سرکوبگرانمان گریه کنیم؟
  .
  گریه میکنیم بشرطی که دانشمندان را از خودمان بدانیم. برای اینکار، این شروط لازم است:
  .
  تمام تبعیضات علیه جنسیت زن از بین برود و به آنها آموزش نظامی و وسایل نظامی داده شود تا از خود دفاع کنند،
  مالکیت خصوصی بر وسایل تولید لغو شود،
  سرمایه های جامعه متعلق به همه شود،
  کارگران شوراهای خودشان را تشکیل دهند و اقتصاد محل کار خود و کل جامعه را خودشان مدیریت کنند،
  ارتش و سپاه و پلیس الغا شود و همه بردگان مزدی ، زن و مرد، مسلح شده و امنیت جامعه را بعهده بگیرند،
  بجای دستگاهای بوروکراتیک توده های کار و زحمت امورات خدماتی را خودشان طرح و مدیریت نمایند،
  مدارس بجای خرافات علم تدریس کنند،
  هنر و ورزش و غیره بدون ثروت و برتری و تحقیر کارگران رشد کند،
  همه کارگران جهان دوستان نوعی ما اعلام شوند،
  .
  آنوقت ما دانشمندان خود را نوکر اربابان استثمارگرمان نخواهیم دانست بلکه از خود دانسته و حتما بحالشان گریه خواهیم کرد.
  .
  متاسفانه نه جمهوری اسلامی حاضر است پای این شروط بیاید و نه دولتهای دیگر، پس این کار انسانی کردن جامعه به عهده ما بردگان مزدی است.
  .
  برای همین همه دانشمندان و متخصصین و استادان و نظامیون ایران و جهان که با رژیمها و سرمایه داران همکاری میکنند و یا خودشان سرمایه دار هستند، از ما همدردی نخواهند شنید. ما یک قرون برای کارهایشان ارزش قائل نمی شویم چون نه برای ما بلکه برای سود و ثروت خود و یا اربابانشان فعالیت میکنند.
  .
  آنارکوسندیکالیست
  .
  آنارکوسندیکالیست

 6. دلیل اینکه بردگان مزدی دولتهای ایران و آمریکا و اسرائیل و چین و روسیه و هند و بقیه را سرنگون نمیکنند و جامعه ای شورائی و در خدمت بشریت بنا نمیکنند این است که دستگاه شستشوی مغزی صاحبان ثروت و سرمایه خوب کار میکند. مسجدها و کلیساها که برای ترویج خرافات ساخته شده اند همه پر، درسهای اجتماعی مدارس همگی تحریف شده، خبرها همگی مهندسی شده، فیلمها و شو ها همگی تحت کنترل و در خدمت فرهنگ جفنگ مورد علاقه حاکمین. نمیتوان بدون خنثی کردن این دستگاهای تلقین عقاید , نظام بردگی مزدی و دولتهایشان را برانداخت.
  .
  آنارکوسندیکالیست

 7. بنظر می آید که نویسنده از دست اسرائیل عصبانی شده و از دست جمهوری اسلامی هم که توان پاسخگوئی به این ترورها و تحقیرها را ندارد کلافه. اینکه جمهوری اسلامی نمیتواند پاسخ بدهد و یا اینکه میتواند و فعلا هدف دیگری دارد و اینکه آیا در حال سرنگون شدن است و یا نیست، واقعا مهم نیست. مهم این است که در حال حاضر کارگران ایران و منطقه از جمله اسرائیل آماده برچیدن نظام بردگی مزدی هستند یا خیر.
  .
  بجای اینکه اعصاب خودتان را خراب کنید ببینید که آیا آنچیزی که دنبالش هستید بدرد بخور است و یا خیر برعکس و در واقع ادامه وضع فعلی خواهد بود. سرنگونی رژیم و آمدن یک دولت “مردمی” در مقاله هیچ چیزی را تغییر نمیدهد چون این “مردمی” اگر استثمارگرانه نبود میشد حاکمیت شورائی کارگری. میگویند “مردمی” تا حرفی از استثمار نیروی کار و انباشت نجومی ثروت و بعد استبداد جهانی سرمایه داری نزنند.
  .
  در چهارچوب نظام بردگی مزدی، بحران جامعه قابل از بین بردن نیست چون وجود استثمار اصل خود وجود بحران در جامعه بشر است و از این طریق پیدایش یافته. بحران را نمیتوان با بحران از بین برد. سلطه انسان بر انسان بصورت طبقات و دولت درآمد و بشریت در یک بحران عمیق فرو رفت و نظام مدرن سرمایه داری فقط آن بحران را در چهارچوب دیگری فرموله نمود بگونه ای که نرخ بهره کشی هزاران برابر شود. این هزاران برابر شدن را در نرخ آدم کشی هم میتوان دید که مثالش دو جنگ جهانی است. سرمایه داری بارآور، فقط در جنگ دوم جهانی حداقل ۱۰۰ میلیون انسان را به قتل رساند. امروز بیشتر از سه و نیم میلیارد انسان با روزی کمتر از ۵ دلار امریکائی زندگی میکنند. تمام این جهنم را فراموش کنیم و فقط رژیم جمهور اسلامی را علت بدانیم؟
  .
  تضادهای دولتها، تضادهای استثمارگران است. تضادهای میان استثمارگران طبقه کارگر و دولتهاشان تمام شدنی نیست. سرمایه داران با مقاومت و تعرض هر روزه بردگان مزدی مواجه هستند و در مقابل آن مجبورند با ترفندهای گوناگون از جمله جنگ این دردسر را کاهش بدهند.
  .
  این ترور در تاریخ منحوس دولت سازی، تاریخ انباشت ثروت از طریق استثمار بردگان (امروزه بردگی مزدی) و تاریخ تاخت و تاز بقیمت جان و زندگی توده های کار و زحمت، نه اولین است و نه آخرین. کار بردگی مزدی را باید یکسره کرد، راه دیگری وجود ندارد. اول ذهن و آگاهی، بعد عمل. عملی که در آن مقصد خوب طرح نشده باشد، بدرد نخور است.
  .
  آنارکوسندیکالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 1٫110 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار