یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹
   

Comments

مراد تبریزی: نتایج عدول از تئوری مبارزه مسلحانه — 2 دیدگاه

 1. کسی که با وقاحت تمام مدعی می شود که “سازمان چریکهای فدای خلق هرگز یک سازمان انقلابی نبود” و سپس بیشرمانه اضافه می کند که ” در واقع یک سازمان ضد انقلابی بود”. مهم نیست چه نامی بر روی خود بگذارد چه خود را “انارکوسندیکالیست” بنامد و چه مدافع کارگران اما در عمل ضد انقلابی است که چهره خود را در زیر چنین نام هایی پنهان ساخته است. البته در این اوضاع و احوال بحرانی وجود چنین افراد و بیان چنین خزعبلاتی اصلا عجیب نیست. کارگران قدیمی همیشه می گفتند :” وقتی آب سر بالا برود قورباغه هم ابو عطا می خواند” پس نباید تعجب کرد که امروز هم در اینجا شاهد چنین حرفهای بی ارزشی باشیم.

 2. سازمان چریکای فدای خلق هرگز یک سازمان انقلابی نبود که هیچ در واقع یک سازمان ضد انقلابی بود. رهبران و فعالین این سازمان در توهم عمیقی بسر می بردند. دلیل این ادعای من این است این تشکیلات علیه بردگی مزدی دولتی در شوروی موضع گیری نداشت. استالین بلشویک کش و فاشیست را انقلابی میدانست. بجای ورود به زندگی کارگران و فعالیتهای روشنگرانه و آگاهگرانه، فقط پاسبان کشی و عملیات قهرمانان مسلح خود را انقلابی میدید. در مجموع در کمپ تضاد امپریالیسنهای شرقی با غربی بود.
  .
  همین امروز هم میتوانیم نتیجه کار تشکلات چریکی را در آمریکای جنوبی مشاهده کنیم. کوبا، نیکاراگوئه و ال سالوادور، همگی جوامع بردگی مزدی هستند و هیچ سهمی در انقلاب کارگران جهان علیه سرمایه داری ندارند. همگی مثل دوران استالین در لاک ناسیونالیستی خود منفعلند. سازمان چریکهای فدائی خلق، حتی امروز، توانائی نظری توضیح ارتجاع حزب کمونیست چین و استالینیسم را ندارد و در حباب قهرمان بازی ذهنیگرایانه خود غرق است.
  .
  پیدایش شورش ارتجاعی خمینی نتیجه شکست غلبه مشی چریکی، فدائی و مجاهد، در اپوزیسیون زمان شاه بود. وقتی شورشها اغاز شد، مجاهدین و فدایی ها در خانه های تیمی بودند و هیچ ارتباط وسیعی با تودهها نداشتند برای همین اکثر کارگران جذب خمینی شدند. خمینی هم گروهی لات و لوت طبقه کارگر را علیه کارگران و بردگان مزدی چپ و اپوزیسیون سازماندهی کرد که بعدها شدند بسیجی های ژ س و کلت بدست و آدم کش.
  .
  انشعاب در سازمان چریکها و انشعاب اقلیت از اکثریت، در خدمت از بین بردن بخشی از توهم در مبارزه طبقاتی بردگان مزدی و برای همین امری مثبت بود.
  .
  نه خدا, نه ارباب , نه قهرمان!
  .
  انارکوسندیکالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0٫854 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار