یکشنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۹
   

Comments

کرونا، نابرابری جنسیتی، خشونت/ زنان آرزم — 1 دیدگاه

 1. در مبارزه علیه مردسالاری، اگر زنانی که برده مزدی هستند با زنانی که سرمایه دار هستند متحد شوند، خود را فقط در خدمت پیروزی زنان سرمایه دار در رقابت با مردان سرمایه داران قرار میدهند. بدینجهت، آلت دست می شوند و برده می مانند.
  .
  زن سرمایه دار ارباب هم برده مزدی مرد هست و هم ارباب برده مزدی زن.
  .
  مردان برده مزدی مردسالار، با اربابشان در ستم و استثمار زنان برده مزدی همدست هستند. برای همین ارتجاعی اند و علیه آزادی بشر هستند.
  .
  معنی آزادی برای زنان و مردان برده مزدی در اصل رهائی از بردگی و در روابط سرمایه داری بردگی مزدی می باشد. کار مفت زنان در خانه و یا هر جای دیگر، نوعی بردگی است و دلیل ندارد در چهارچوب کار و سرمایه فرموله شود همانطور کار بردگان سیاه پوست جنوب آمریکا در کنار و همجوار و در راستای رابطه کار و سرمایه بود اما بردگی مزدی نبود.
  .
  سیستم سرمایه داری استثمار جهانی است اما مطلق نیست و بردگی در تمام انواع آن در اشکال گوناگون وجود دارد. اصل آزادی یعنی آزادی از بردگی یعنی سپردن غیر داوطلبانه محصول و خدمات نیروی کار فکری و یدی کار در خدمت دیگران. این تنها پیش شرط رهائی زن به معنای واقعی رهائی است.
  .
  گرفتن و تحمیل حقوق لازم است هدف نیست. روحیه، باید روحیه ضد بردگی باشد.
  .
  آنارکوسندیکالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 0٫866 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار