جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰
   

Comments

فاشیسم: اینو می‌بینید، دیگه نمی‌بینید!<br> برگردان: سامان — 1 دیدگاه

 1. بردگی مزدی بدون خشونت و آدم کشی و قطع کردن دست بردگان مزدی در تعیین سرنوشتشان غیر ممکن است. اگر خشونت، دروغگوئی و نفاق افکنی و ترویج ایده های غلط سکولار و یا خرافی-مذهبی و درست کردن دستجات اوباش از درون خود بردگان مزدی و انداختن آنها به جان بقیه طبقه و یا درست کردن ارتش از بردگان مزدی برای کشتن گروه دیگر از آنها، فاشیسم است، باید گفت که بردگی مزدی از طریق فاشیسم بوجود آمد. درک این مسئله مشکل نیست.
  .
  دموکراسی سرمایه داری یک لایه مقاومتی و رفرمیستی و ملایم برای جلوگیری از شورش و انقلاب علیه طبیعت نامعقول و زورگویانه و جنایتکارانه خود است. برای همین است که می بینیم که خارج از روابط داخلی یک کشور، برخورد اربابان سرمایه با بشریت در کشورهای دیگر همان برخورد فاشیستی می باشد که گفته شده اصل است و حال در بعد خارجی میگوئیم استعمار و یا امپریالیسم.
  .
  علل پیدایش فاشیسم در جوامع دارای لایه دموکراسی بردگی مزدی را باید در اختلافات درونی و فرقه ای سرمایه داران، در ماهیت رقابتی روابط طبقاتی و در تفاوتها در نوع مدیریت سلطه گرانه و سروری بر کل طبقه کارگر جست. این موضع را باید در ارتباط با هر جامعه ای بطور مشخص مطالعه و ارزبابی نمود.
  .
  مثلا در کشور ما، میتوان مشاهده کرد که چطور قشر واپسگرای مذهبی به رهبری خمینی توانست روابط نیمه دموکراتیک بردگی مزدی بعد از سرنگونی شاه را بسرعت از طریق اوباش مسلح و وضع قوانین قرون وسطائی به وضعیت فاشیستی تبدیل کند و رابطه کارگر و سرمایه دار را به همان وضعیت زمان شاه تبدیل نماید.
  .
  فاکتورهای قابل بررسی در وضعیت بقای فاشیسم (نه پیدایش آن) در ایران ، تاریخ اختلافات درونی طبقه حاکم، ضدیتهای آنها در مدیریت وضعیت بردگی مزدی ایران در ارتباط با سرمایه داری جهانی و اهمیت صنایع نفتی و نیروی کار ارزان و آگاهی و نوع ضدیت بردگان مزدی ایران با اربابانشان، می باشند.
  .
  آنارکوسندیکالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Page generated in 1,207 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار