جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹
   

Comments

انتخابات آمریکا و مواضع رسوای باب آواکیان و دنباله روان ایرانی اش!
سهیلا
— 3 دیدگاه

 1. اینکه این بحث پیش آمده که باید جلوی فاشیسم ترامپ (نویسنده قبول کردن که ترامپ تمایلات فاشیستی دارد) را با شرکت در انتخابات نوامبر آمریکا گرفت بر میگردد به این حقیقت و وضعیت که جنبش کارگری کمونیستی آمریکا نتوانسته چه در دوران دولتهای دموکراتها و چه در دوران دولتهای جمهوری خواه، رشد و گسترش پیدا کند. دلیل این قضیه ، علاوه بر کار شبانه روزی شستشوی مغزی حاکمیت بردگی مزدی، ضد کارگری شدن دولتهای مارکسیستی نیز هست که محدود به استالین نیست و باید گفت با دولت لنین آغاز شد.
  آنارکوسندیکالیست

 2. چون طبقه کارگر امریکا فعلا بصورت یک وزنه ضد سرمایه داری آگاه وجود ندارد، شرکت کردن و شرکت نکردن در انتخابات های گوناگون در آمریکا نه انقلابی است نه ضد انقلابی. بعبارت دیگر، طبقه کارگر امریکا هیچ تاثیر مهمی در وضعیت طبقاتی جامعه فعلی آمریکا ندارد.
  یکی از دلایل مهم انقلابی نبودن جنبشها و شورشهای فعلی آمریکا و سایر کشورها از جمله کشورهای اروپائی ، افتضاح رهبری مارکسیستی در جنبش کمونیستی گذشته بر طبقه کارگر است. دفاع از شوروی سابق و چین کمونیست اما فاشیستی بودن اولی و ادغام و خدمات دومی در سرمایه داری جهانی به این سادگی ها فراموش شدنی نیست. کارگران اروپائی به خود میگویند برای چه انقلاب کنیم، انقلاب کنیم که رهبران مارکسیست بعد از پیروزی ، مثل آن دو نمونه ، در کاخها خوش بگذارنند؟
  آنارکوسندیکالیست

 3. نویسنده مواضع درستی اتخاذ کرده اما می نویسد:
  “در نتیجه، حمایت امثال باب آواکیان و هوادارانش از حزب دموکرات، نه تنها هیچ ربطی به مارکسیسم و لنینیسم و مائو – که این جماعت سنگ طرفداری از وی را بر سینه می زنند- ندارد، بلکه علیه خواسته های کارگران آگاه آمریکاست”
  در حالیکه به مارکسیسم و لنینیسم خیلی هم ربط دارد.
  با در نظر گرفتن سیستم عملا دو حزبی آمریکا و حضور بخش چپ و رفرمیست بورژوازی در حزب دموکرات،
  ۱. استالین (رهبر فاشیستهای هوادار سرمایه داری دولتی مارکسیستی ) با آمریکا و انگلیس علیه هیتلر و فاشیسم متحد شد. با همان بمب اتم اندازها.
  ۲. مائو با بورژوزی ملی چین علیه ژاپنی ها متحد شد و علیه ژاپنی ها از امریکا کمک نظامی دریافت میکرد.
  ۳. مارکس و انگس از شمالی ها در جنگ داخلی آمریکا دفاع میکردند ولی میدانستند که هدف اصلی جنگ فقط جلوگیری از جدا شدن ایالتهای جنوبی بود.
  ۴. مارکس و انگلس هرگز علیه درست کردن حزب و شرکت احزاب مارکسیستی در انتخابات بورژوازی در اروپا کردن در دولتها موضع گیری نکردند و پایه های احزاب مارکسیستی دست راستی و پیدایش بلشویسم و لنینیسم را ریختند.
  بعلاوه، در شرایط فعلی، بنظر نمی آید که بردگان مزدی آمریکا علیه سرمایه داری دارند مبارزه میکنند. برعکس رهبری فعالیتهای سیاسی کارگران آمریکا عمدتا در دست جریانات دست راستی و دست چپی بورژوازی است.گر باورتان نمی شود به تعداد شرکت کنندگان در انتخابات نوامبر مراجعه کنید.
  تا وقتیکه مارکسیستها علیه حزب سازی و دولت سازی موضع گیری نکنند، موضع گیری های ضد انقلابی مارکسیستی تمامی نخواهد داشت.
  آنارکوسندیکالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 1٫486 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار