جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹
   

Comments

بادبان بر افرازید، در سرخ ـ آب های فلق باز
(به حرمت جان شیفته ی نوید افکاری)
محمد علی اصفهانی
— 6 دیدگاه

 1. آقای اصفهانی سلام، شعر زیباییه، متشکر.
  از نظر من درست از روزی که رژیم شروع به کشتن مخالفین و منتقدین کرداز همون لحظه زندان و کشتن مدافعین ازادی سیاسی و عدالت اجتماعی منجمله نوید بدست رژیم بدون شک یه جنایته!

  اما واسه دونستن خودمون و اینکه دنیای مخالفین جنایتکارای حاکم در ایران بر کدوم پاشنه میچرخه آیا کسی میدونه که مثلاً راسته که میگن نوید سلطنت طلب بوده؟ اصلاً واسه کسی مهمه که کی به کیه و قراره بعد از رژیم سر از کجا در بیاریم؟! یا اینکه مثل دارودسته رجوی فقط تعداد شهدا که بره بالا، هدف حاصله؟

 2. فقلا وتازمانیکه توطئه کثیف رژیم برای منافق مالی کردن نویدافکاری وهمه جانباختگان راه آزادی در سطح وسیع محکوم نشود هرچه دروصف این جانباختگان گفته شود خودبخود به جیب لیست شهدای!منافقین ریخته خواهد شد.
  با نگاه سطحی به نوع به اصطلاح تکریم نوید افکاری رد سایت های منافقین خواهیم دید این عمل شنیع نه شهید!دزدی بلکه دقیقاپاس کاری با رژیم درمنافق مالی جانباختگان واعتراضات وخیزش هابنفع سرکوب ذهنی یا همان بی انگیزه کردن جامعه است.
  گوبلزبدرستی گفت اگر دروغ تکرار وتکرار وتکرار شود به راست تبدیل خواهدشد.
  حال از یک سو یک به یک سدان رژیم سالهاست که منافقین را با همکاری خود منافقین همه کاره وصاحب!اعتراضات وخیزش هااعلام میکند.
  از سوی دیگررژیم با اختراع کانون های شورشی!و تقدیم آن به منافقین که عجبا حتی یک نفرآنها تا بحال دستگیر نشده اند این دروغ را به سفارش گوبلز از زبان منافقین هرروزه تکرار میکند که گویا نوید افکاری و…همه از اعضاکانون های شورشی!میباشند.
  عکسی بزرگ از نوید افکاری در کنارهمسرسرکرده منافقین بعنوان شهید!شورشی! قیام! و نوشتن چندین مقاله از سوی جوجه منافق ها که تماما عنوان شورشی در تیترآنها وجود دارد به اضافه چند آکسیون از سوی جوجه منافق ها در شهرهای مختلف اروپا که همه تابلوی محکوم کردن اعدام افکاری شورشی!برروی آن نوشته شده است هرآدمی که سرسوزنی از تاکتیک واستراتژی ضد حمله را بداند متوجه این میکند که این فراتر ازشهید!دزدی بلکه منفعت رژیم ومنافقین زائده ایدئولژیک رژیم رادرسرکوب ذهنی اجتماعی راتامین میکند.
  تکلیف رژیم در اوج گرفتن جنبش اجتماعی وبویژه با این شرایط مشخص که کارگران وکلا تهی دستان بدنه هر اعتراض واعتصاب وخیزش های بزرگ را ساخته اند که روشن است سرنگون میشود.
  میماند تعین تکلیف شدن منافقین چنانچه رژیم بدون تهاجم نظامی امپریالیستی ودر یک جنبش سراسری سقوط کند.
  اتفاقا خودشان بهتر ازهر کسی میدانند همانطور که تا کنون واز دهه شصت به بعد در هیچ کجای معادله اجتماعی وسیاسی ودر هیچ اعتراض وخیزشی جا نداشته وقانون مند نمیتوانسته جا داشته باشد وحتی یک شعارمنافق نشان داده نشده است پس حیاتش در گرو حیات رژیم تا زمانیکه ساختارش سقوط نکرده و پس از آن درگرو سوریه شدن ایران است.
  این موضوع ساده رمز وراز تبدیل شدن منافقین به بخشی از دستگاه امنیتی واطلاعاتی رژیم و در نتیجه قرارگرفتن تمام عیار دراردوگاه ضد خلق میباشد.
  حال اگرآقای اصفهانی وهرکس دیگرکه میگوید دغدغه اجتماعی وکارگران وفرودستان دارد دربرابر آنها متعهد به برهم زدن این توطئه کثیف دو پسر عموی غالب ومغلوب میباشد.

 3. بجای نقل قول آوردن از ارسطو، برده دار بودن ارسطو را باید نقد میکرد نه اینکه با او روی یک تخت اربابی بنشیند. آنارکوسندیکالیست

 4. در مورد ارسطوی مقاله،
  .
  ارسطو گفته است که بعضی ها برده بدنیا می آیند و سزاوار برده بودن هستند.
  .
  آنارکوسندیکالیست

  • خب که چی؟
   نباید اسم ارسطو را آورد و اشاره ای هم به نظر مشترک ارسطو و بتهوون در مورد موسیقی کرد؟

   فرض کنیم که ارسطو احتمالاً همین نظر که در کامنت شما آمده رادر باره بردگی داشته باشد.
   این نوشته و این شعر چه ربطی به نظرات متعدد ارسطو در آن زمینه و صد ها زمینه گوناگون دیگر دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 0٫757 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار