پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹
   

Comments

بیانیه باب آواکیان درباره وضعیت بحرانی فوری، نیاز فوری به طرد کردن رژیم فاشیست ترامپ — ۱ دیدگاه

 1. دیدگاه مارکسیستی بلشویکی باب آواکیان جلوی هر راهی را برای آگاهی کمونیستی طبقه کارگر آمریکا از طریق معرفی کردن حاکمیت لنینی – استالینی – مائوئیستی بعنوان سوسیالیسم گرفت و حالا در یک وضع ضد و نقیض آشکار قرار گرفته که نه راه پیش دارد ونه راه پس:
  از یک طرف میگوید که ترامپ نماند و در انتخابات شرکت کنیم تا برود، اما در عین حال میگوید بایدن بهتر نیست و وارد بازی بد بهتر از بدتر نشده.
  .
  چیزی که ریاکارانه بیان نمی شود این است که این هسته استبدادی – ضد بشری حاکمیت بردگی مزدی است که دیگر نتوانسته خودش را پشت نقاب سیاسی دموکراسی پنهان کند. این هسته در هر کشوری وجود دارد و اصل حاکمیت آن کشور است، از کشورهای اروپائی گرفته تا چین و روسیه و کوبا و غیره. در شوروی سابق هسته استبدادی-ضد بشری سرمایه داری دولتی جلد بظاهر انقلابی اش را دور انداخت و بصورت حکومت استالین خودش را آشکار کرد. چرخش سیاسی حاکمیت امروزه اروپای غربی بسمت راست آغازگر همان راه است. آمدن و رفتن ترامپ چندان در سیاه کشی و استبداد بردگی مزدی آمریکا تغییری بوجود نمی آورد.
  .
  بردگی مزدی بعنوان یک رابطه اجتماعی ضد بشری نمیتواند ماهیت خود را بصورت طولانی پنهان کند چون اساس رابطه اش از طریق بردگان که خودشان انسان هستند، نفی می شود.
  .
  اگر کارگران انقلابی بجای حمایت از دولت سازی و تقدیس حاکمیتهای مارکسیستی، اتحاد ضد سرمایه داری خود را حفظ نموده بودند و جلوی فساد جنبش کمونیستی را گرفته بودند، کار بردگی مزدی تمام شده بود. چنین نشد و ما در وضع فعلی هستیم.
  .
  شرکت در انتخابات و جلوگیری از انتخاب ترامپ هیچ کمکی به انقلاب کمونیستی بردگان مزدی نمیکند. انتخابات بورژوازی و ماهیت ضد بشری و استثمارگرانه سرمایه داری باید در هر شرابطی نفی و نقد شود تا روحیه تشکل یابی ضد بردگی مزدی شکل بگیرد و خود تشکلات بجای تشکلات حزبی بتدریج بوجود بیاید. فعلا چنین روحیه و آگاهی وجود ندارد و بهمین علت از تضادهای اجتماعی موجود نتیجه مثبتی بنفع بشریت حاصل نمی شود. با نقد اساس بردگی مزدی و تشکل یابی ضد سرمایه داری صحنه اصلی مبارزه طبقاتی بدرستی از محیط سیاسی-خیابانی به محل کار منتقل می شود و جنبش واقعی ضد بردگی مزدی جان تازه میگیرد. غیر از این، فعالیتها چیزی نیست جز سرگردانی و بازی با جان بردگان مزدی از طریق قشر تحصیل کرده و مرفه طبقه کارگر و دور باطل زدن.
  .
  آنارکوسندیکالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 0٫887 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار