پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹
   

Comments

خشونت خانگی درکوچه وخیابان
زنان آرزم
— 2 دیدگاه

 1. آزادی زن را نباید از سرمایه دارها گدائی کرد چون به آزادی جنس زن ختم نمی شود بلکه فقط به آزادی بی ثبات زن بورژوا و یا آزادی بی ثبات زن کلفت بورژوا ختم می شود. آزادی زن را از طریق سرنگونی نظام بردگی مزدی باید گرفت. وقتی بردگی مزدی از بین برود،زنها بعنوان یک فرد و یک جنسیت، اختیار دار زندگی و بدن خود خواهند شد چون کسی چشم به استثمار آنها و بیگاری کشیدن از آنها نخواهد داشت. اسارت زن در عمق خود، برای کار مفت کشیدن از زنها ساخته شده. در جامعه سرمایه داری هر چیزی ارزش پولی دارد. همخوابگی زنها با شوهرانشان هم کار مفت است و قیمتش قیمت استخدام هم خوابگی با فاحشه ها می باشد. جامعه طبقاتی و نوع مدرن آن ، سرمایه داری ، خیلی کثیف تر از آنی است که تصور میشود و یا مارکسیستها نشان میدهند.
  آنارکوسندیکالیست

 2. متاسفانه مقاله نقش پایه ای نظام بردگی مزدی را نمی بیند و توضیح نمیدهد. ستم به زنها در کشورهای بورژوا لیبرال غرب هم پایان نیافته. مدیر و نخست وزیر کردن زنها هم کمکی نکرده.
  .
  چرا؟
  چون نظام سرمایه داری برای از بین بردن ستم انسان بر انسان ساخته نشده است. استثمارگری نظام بردگی مزدی مانع رشد عقلی و تربیتی مردان و زنان است.
  .
  باز چرا؟
  .
  چون این نظام نیازمند توده های فاقد مالکیت بر وسایل تولید و محتاج استخدام شدن و گذرندان اوقات خوب و سالم بردگان مزدی در خدمت سودآوری ارباب سرمایه دار است. این وضعیت فرصتی برای درک جامعه و انسان و روابط انسانی باقی نمیگذارد چون تمام فرصتها و ساعات خوب و مناسب زندگی در خدمت سودآوری سرمایه دار قرار میگیرد.
  .
  اگر تحقیق کنید متوجه می شوید که ستم به زن در قشر تحصیل کرده بردگان مزدی کم تر است چون زنانشان مستقل تر هستند.
  .
  برای حل مسئله زن ما نیازمند انقلاب علیه بردگی مزدی هستیم تا موجب شود که منابع جامعه در خدمت استقلال ذهنی و عینی افراد باشد، در جامعه رفاه و آسایش و همکاری همه جانبه وجود داشته باشد ، تا رقابت و مزاحمت و جنگ و ستیز از بین برود.
  .
  نظامهای بردگی نظامهای جنگ و خشونت و تعرض هستند. نظام بردگی مزدی (سرمایه داری) از آن مستثنا نیست. مسئله زن مسئله خشونت است. اصل خشونت،،یعنی نظام بردگی مزدی باید از بین برود تا آزادی و استقلال زن ممکن شود. در چهارچوب سرمایه داری آزادی زن ممکن نیست.
  .
  آنارکوسندیکالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 1٫007 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار