چهارشنبه, ۵ آذر , ۱۳۹۹
   

Comments

خشونت سیاسی راست افراطی در اروپا، مصاحبه جوریس لورنیک سردبیر مجله اینترنتی رُوور (ROAR) با لیز فیکتی — 1 دیدگاه

 1. مقاله علت افزایش نژاد پرستی را در اروپا توضیح نمیدهد و برای همین قادر نیست راه حل درستی جز همان اتحاد بورژوا لیبرالها با کارگران کمونیست را پیشنهاد دهد، چیزی که قبلا انجام شده و نتیجه نداده چون همان بساط نژاد پرستی و امپریالیسم دوباره برگشته است. بیماری ی که درست درمان نشود، برمیگردد.
  .
  علت رشد نژاد پرستی در اروپا رشد اقتصادی و اجتماعی بورژوازی رقیب در شرق و ناامن شدن و متزلزل شدن وضعیت بورژواهای کوچک و بزرگ و کارگران سنتی اروپائی است. حال، از آنجا که کشورهای غربی نمیتوانند اعتراف کنند که حاکمیت آنها حاکمیتی نیست جز حاکمیتی در خدمت بردگی مزدی، مجبورند علل بی ثباتی اقتصادی و ضعف سیستم در برخورد به نیازهای بردگان مزدی را به گردن مهاجرین بیاندازند. از لحاظی هم “حق” دارند. وقتی کارگر اروپائی کار ندارد و یا سواد لازم را ندارد، چرا جای او کارگر بهتر آفریقائی و یا متخصص هندی و کره ای و چینی می آورند؟!!! پس راه حل نژاد پرستی و بستن درهای تجاری است.
  .
  این نژاد پرستی با نژاد پرسی قرون گذشته فرق دارد. این نژاد پرستی دفاعی است، قبلی ها تعرضی بود. اینها دیگر نمیتوانند به کشورهای شرقی حمله استعماری کنند و اگر حمله کنند تلفات عظیمی خواهند داشت. پس باید دفاع کنند و این دفاع ارتجاعی همین است که می بینیم. اروپائی ها با آمریکا در استعمارگر نوع نوین در شمال اروپا و خاورمیانه و آمریکای لاتین متحد شدند اما علی رغم پیروی نظامی پیشروی اقتصادی-اجتماعی شان محدود ماند.
  .
  راه حل اما درست کردن جبهه ضد فاشیستی نیست. راه حل بیان سرمایه داری علت قضیه و اتحاد علیه نظام بردگی مزدی است. لیبرالها بورژواها میتوانند به کمپ ضد بردگی مزدی بپیوندند و شعارهای ضد نژاد پرستی هم بدهند، کارگران کمونیست نباید وارد کمپ بردگی مزدی شوند و گول شعار ضد نژاد پرستی را بخورند.
  .
  آنارکوسندیکالیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 1٫926 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوار ابزار