یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹
   

Comments

کرونا در بدن یک اقتصاد سیاسی بیمار — ۱ دیدگاه

 1. با سلام خدمت شما
  دوستان عزیز متاسفانه بسیاری از اطلاعات شما با آوردن شواهد غیرعلمی و غلوآمیز نشان می دهد که بدون تحقیق در مورد از ویروس سارس گرفته تا کرونا صحبت میکنید. گویا شما فقط خواسته اید آنقدر “ضد” سرمایه داری باشد که حقیقت را فدای مواضع حقیقت سیاسی و یا حقیقت طبقاتی که در دیدگاه دگم شما وجود دارد، بکنید. و به همین خاطر از بام به آنطرف سقوط کرده اید!
  ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ یک که میرفت به یک اپیدمی(جهانی) تبدیل شود اما با کشف سرم ضد آن به سرعت جلو انتشارش گرفته شد. اما شما بدون تحقیق و اطلاع از این نکته نوشته اید که “چون چند سال پیش، بعد از فروکش اپیدمی سارس، شرکت‌های داروسازی به خاطر سودآور نبودن ساخت واکسن سارس، تحقیقات علمی‌شان برای ساخت آن را متوقف کردند؛”! بر خلاف این موضع شما اولا سر ضد سارس کشف شده است (در سال ۲۰۰۳) .
  ۲- اتفاقا شرکت داروسازی که سرم ضد سارس را کشف کرد با تجربه ای که بدست آورده است یک سرم نوین ضد کرونا ویروس که البته هنوز کارکرد گسترده آن مشخص نیست و استفاده محدود(محدود زیرا حق اینرا خیلی زود آنرا روی همه آزمون کند ندارد و تنها به این شرکت داروسازی اجازه داده شده است که در سطح محدود در چین روی چند مریض-۲ مریض فقط- آنرا آزمون کند) در مراحل اولیه اش است را به چین فرستاده است. و منتظر است که از وزارت بهداشت چین نتیجه نهایی کارکرد این سرم را دریافت کند که اگر موفقیت آمیز بود آنرا در سطح گشترده تولید کند. و البته به نظر می آید با اعلامیه ای که سازمان بهداشت جهانی امروز دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ بیرون داد در آن تاکید گشته که نسبت به کارکرد این سرم خوشبین است.

  لینک در مورد نظر سازمان بهداشت جهانی و کشف سرم ضد کرونا توسط شرکت آمریکایی داروسازی گیلاد چنین است:
  https://www.cnn.com/2020/02/24/investing/gilead-sciences-coronavirus-who-remdesivir/index.html

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 0٫755 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار