یکشنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۸
   

Comments

پناهنده موفقی که بعد از پایان نامه دکترایش تبدیل به آشغال زاید شد! / احمد پوری — ۱ دیدگاه

 1. این آقای ایکس و آن خانم ، این زن و شوهر ایرانی بنظر میرسد نه فقط خودشان را به آنسوی مرز رساندند، بلکه همه آت و آشغالهای فرهنگی – ایرانی را به همراه چمدان شان به آنسوی مرزها ( اروپا ) آورده اند ! و متاسفانه همگامی و همدلی احمد پوری با این آت و آشغالهای فرهنگی ایرانی !

  فرهنگ آشغالی که جمع آوری ذباله را دون شان خودش میداند ! فرهنگ منحط و پوسیده ایی که ” مردان آشغالی Müllmänner ” را تحقیر میکند !

  تعفن و گندیدگی این تفکر از قول خانم دکتر ” … من چگونه میتوانم به همه بگویم شوهرم دکتر شده ولی کارش آشغال جمع کردن در خیابانهاست ! ” واقعآ آزار دهنده و نفرت انگیز است .

  یه زمانی هم آقای معروفی ، نویسنده و روشنفکر گنده دماغ ( فکر ) ایرانی تازه به آلمان آمده بود و اداره سوسیال او را زیر فشار که برود کاری برای خودش دست و پا کند ، جناب معروفی هم درست مثل همین زن و شوهر ایرانی ، نامه سرگشاده به بنیاد هاینریش بول و دولت و نهادها نوشت و شکایت برد که یعنی چی ؟ ” من نویسنده ایرانی بروم کار کنم ؟ بروم آشغال جمع کنم ، بروم ظرفشویی کنم ؟ بروم نظافتچی شوم و غیره و غیره ” !

  چند سال پیش بوندس آمت ( اداره فدرال آلمان )، استاتیک لیستی از مشاغل مورد علاقه در آلمان را منتشر کرده بود که در آن مردان آشغالی Müllmänner در ردیف بالا و در رده دوم بعد از شغل پلیس قرار میگرفت ، در ردیف چهارم و پنجم دکتر و مهندس و … ! این فرهنگ دنیای مدرن است ! و بسیار مورد احترام !

  این شغل جمع آوری ذباله در این جهان مدرن همانقدر مهم و پر اهمیت است که شغل پزشکی ( دکتر ) ! اگر این مردان آشغالی نباشند ، چه کسی باید ذباله های گاهآ خطرناک بیمارستانها و جناب پزشکان را جمع آوری کند ؟ چه کسی ذباله های هر روز ما را باید جمع آوری کند ؟ کافیست دو هفته مردان آشغالی اعتصاب کنند ، آنوقت به اهمیت این شغل شریف پی خواهید برد ، آنوقت آت و آشغال سر تا پای شهر را فرا خواهد گرفت ، آنوقت آت و آشغال سر تا پای نویسنده و آن زن و شوهر ایرانی را فرا خواهد گرفت ! شاید آنوقت این زن و شوهر ایرانی به این آگاهی برسند که دیگر این انسانهای شریف را تحقیر نکنند ! اژدر امیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 0٫886 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار