به جرم پیگیری حقوق خود: کارگران احضار شده به دادگستری بندر امام بازداشت شدند

Print Friendly, PDF & Email

ایلنا: منابع خبری ایلنا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی از بازداشت موقت کارگرانی خبر می‌دهند که صبح امروز با شکایت کارفرما برای چندمین بار به مراجع قضایی احضار شده بودند.

کارگران احضار شده به دادگستری بندر امام بازداشت شدند

منابع خبری ایلنا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی از بازداشت موقت کارگرانی خبر می‌دهند که صبح امروز با شکایت کارفرما برای چندمین بار به مراجع قضایی احضار شده بودند.

برپایه این اطلاعات برای تمامی این کارگران که به صورت پیمانکاری در یکی از واحدهای مجتمع پتروشیمی رازی مشغول کارند و نسبت به نجوه اجرای طبقه بندی مشاغل خود معترض بودند، با شکایت کارفرمای اصلی پرونده قضایی تشکیل شده است.

به نقل از منابع ایلنا گفته می‌شود که در جریان مراجعه امروز این کارگران برای آنها قرار کفالت تعیین مس‌شود اما با موکول شدن تشریفات اداری به فردا (دوشنبه ۱۵ شهریور ماه) تمامی این کارگران به صورت موقت روانه محبس می‌شوند.

این اتفاق در حالی افتاده است که صبح امروز گروهی از همکاران این کارگران در حمایت از آنها تجمع اعتراضی مقابل دادگستری برپا کرده بودند و در نهایت با وعده مقامات مسئول مبنی براینکه کارگران احضار شده آزاد خواهند شد در نهایت به تجمع خود خاتمه دادند.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.