یکشنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۳۹۸
   

Comments

اشرف دهقانی : هشت مارس ، روز جهانی زن گرامی باد ! — 7 دیدگاه

 1. بعلاوه، خود خانم دهقان ممکن است رهبر گروه خودش باشد، در این هم جناب فولادی حرفش غلط در آمده.
  انتقاد سوسیال دموکراتیک به بلشویکها همیشه غلط در می آید چون وقتی انگیزه ضد کارگری باشد انتقاد از لحاظ منطقی و علمی موثر نخواهد بود.

 2. عموی من هوادار بلشویکها بود. او همه دخترانش را به خارج فرستاد تا تحصیل کنند و همه آنها الان در اروپا و امریکا دکتر و مهندس و اقتصاد دان و محقق هستند. من بلشویک ایرانی ی نمی شناسم که مردسالار باشد. آقای فولادی تبلیغات امپریالیستی میکند. اگر مسئله حقوق باشد، دولت بلشویکها ار اروپائی ها در حمایت قانونی از زنان جلو تر بود.

 3. در رهبری کشورهای اروپای غربی زن می بینیم اما مرد سالاری در آن کشورها از بین نمی رود. ضد مرد سالاری بودن کشورهای غربی هم مثل حقوق بشری بودن آنها شیادی است. مثل سیاه پوستان آمریکا. وقتی اوباما شد رئیس جمهور خیلی از فعالین سیاه پوست گفتند که او سفید است. در رهبری نبودن و در رهبری بودن دلیل بر مردسالار نبودن و یا بودن نیست. آن ملتی که رهبر دارد یک مشت گوسفند هستند که چوپانها و گرگها هدایتشان میکنند. دست از شیادی بورژوائی بردارید. دست از تبلیغات سلطه طلبانه و جنگ طلبانه امپیالیستهای غربی علیه ایران بردارید. با این کار هم به جنبش زنان لطمه می زنید و هم به جنبش کارگران تا مشتی جاکش بورژوا حاکم کنید. شیاد هستید.
  خانم نویسنده جواب نمیدهد. خود فولادی هم هیچ وقت به سئوالات خوانندگان جواب نمی رود و فرار میکند.
  سئوال از فولادی:
  چه رابطه ای بین دموکراسی کشورهای غربی و امپریالیسم آنها وجود دارد؟
  چرا اروپائی ها صد سال است که دولت عربستان را ساخته اند و زنهای آنجا را آزاد نکرده اند؟
  میدانیم که با آزادی زن هم میتوان نیتهای امپریالیستی را پنهان کرد.

 4. استدلال عمران توجیه تبعیض علیه زن در رژیم های مردسالار است.من همسر و خواهر لنین را به عنوان مثال ذکرکردم. عمران چرا به پرسش دوم من پاسخ نداده که درارتباط با پرسش نخست است. به علاوه ، این که درهیچ حزب و دولت بلشویکی تاکنون هیچ زنی نه به رهبری حزب و نه به رهبری دولت و حاکمیت انتخاب نشده گواه بر نگاه مردسالار لنینیست ها به نقش زن در حزب و رهبری است که ازلنین به ارث برده اند.جناب عمران اجازه بدهید خانم اشرف دهقانی خودش به عنوان زن پاسخ این پرسش هارابدهد.ببینیم چه توجیهی دارد.

 5. در دیکتاتور شدن بلشویکها شکی نیست، اما پاسخ به سئوالات فولادی چندان سخت نیست.
  احتمالا اگر زن و همسرش را پیشنهاد کرده بود میگفتند وقتی آزادی زن میخواهد فقط برای زن و همسر خودش میخواهد. لنین در وصیت نامه اش کسی را انتخاب نکرد بلکه نظرش را در مورد رهبری حزبشان نوشته بود. بعلاوه موافق رئیس شدن استالین نبود اما استالین رئیس شد.
  اطلاعات غلطی از قضیه دارید.

 6. اشرف دهقانی می گوید:
  این روز بر زنان ستمدیده ایران گرامی باد!
  خانم انترناسیونالیست پس تکلیف بقیه زنان کارگر و زحمتکش در جهان چه شد؟
  روز جهانی زن برای آنان گرامی نیست؟

 7. ازخانم دهقانی به عنوان یک لنینیست میخواهم به جای شعارنویسی به سوآلهایی که دیگرلنینیست هابه آن پاسخ نداده اند پاسخ دهند:۱-چرالنین پیش ازمرگ دروصیتنامه مشهورش فقط ازمردان برای جانشینی خودنام برده ونه مثلن ازهمسروخواهرش که عضوفعال حزب هم بودند.آیاغیرازاین است که آنهارا به دلیل زن بودن شایسته رهبری حزب ودولت و کشورنمی دانست؟۲-لنین چه حقی داشت که رهبرآینده کشورراانتخاب کندو حق انتخاب کردن راازمیلیون هاانسان سلب نماید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 1٫132 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار