چهارشنبه, ۱ خرداد , ۱۳۹۸
   

Comments

دلیل اصلی ومنطقی استقرار و استمرار و دوام نظامولایت فقیه
هادی قدسی
— ۱ دیدگاه

 1. درک نویسنده از واقعیات آن دوره درست نیست.
  .
  مردم دنبال استقلال و آزادی و عدالت اجتماعی نبودند. فقط قشر کوچکی این چیزها را می فهمیدند و تازه همینها هم امروز توهمات است و مسئله جامعه سرمایه داری و استثمار نیروی کار است نه استقلال و آزادی و عدالت اجتماعی. مردم خمینی را میخواستند و آخوندها را. آنها هم آمدند. اگر اکثریت مردم بنی صدر را به خمینی ترجیح میدادند حتما جلوی خمینی می ایستادند.
  .
  دلیل اینکه بازرگان و بنی صدر رئیس دولت شدند این نبود که کارگر و زحمتکش هوادار سکولارها بودند. دلیلش دو چیز بود. آن دو خود را به خمینی نزدیک میکردند، خمینی از طریق آنها وقت میخرید و خیالش راحت بود که با یک فتوا کار آنها را یکسره میکند. آنها مشغول سیاستهای سرمایه داری و استثمارگرانه خودشان بودند و خمینی پشت صحنه شوالیه های آدم کش اسلامی خود را برای حمله نهائی به هر نوع مخالف ولایت فقیه آماده میکرد. راه انداختن جنگ هم برای دو منظور بود. هر چه فاشیستی کردن بیشتر جامعه، بوجود آوردن سناریوهای عاشورائی برای اولی تا مردم احساس کنند رژیم برای آنهاست.
  .
  حقیقت این است که ملیگرا و خمینی و ملی مذهبی و مجاهد همگی برای ارباب شدن بر کارگران نقشه می کشیدند و این وسط خمینی برنده شد چون در قشر کارگر و زحمتکش هوادار بیشتری داشت. هواداری قشر کارگر و زحمتکش هم از محرومیتها و عقده های زمان شاه بود. آنها تلافی ریخت و پاچ ها و رفتارهای بالا شهری ها و پز ها را با گرایش به خمینی و اسلام افراطی درآوردند. حال خود آنها دنبال قفس هستند تا ارباب بعدی که قفسی تازه درست کند. وقتی طبقه کارگر ناآگاه باشد، تمام گرایشان ارتجاعی و زشت میتواند در آنها وجود داشته باشد و ما آنرا تجربه کردیم. در طبقه کارکر هیچ تقدسی وجود ندارد. طبقه کارگر فقط وقتی که به استثمار شونده بودن خود آگاه شود این امکان برایش بوجود می آید که از خرافات و بیرون بیاید، در غیر اینصورت، همیشه آلت دست مالکین ثروت خواهد بود.
  .
  امروز هم اپوزیسیون غیر کمونیست شورائی کاری نمیکند جز تدارک قفسی جدید تر برای کارگران، یعنی زندانی دیگر برای تداوم بردگی مزدی و حفظ روابط سرمایه داری و انگلی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 0٫665 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار