Comments

جنبش مردم در ایران<br> فرامرزدادور — 2 دیدگاه

 1. سیستم های آموزشی و پرورشی در تمام دنیا از جمله کشورهای غرب اروپا و رسانه های بزرگ خصوصی و یا دولتی مثل دویچه وله، بی بی سی ، رادیو فردا و رادیو فرانسه و موسسات مهم و عمده تولیدی سینمائی همگی بدون استثنا مبلغ نظرات اجتماعی و سیاسی استثمارگران سرمایه دار هستند.در ایران هم که در دولتی و سرمایه داری بودن تولیدات خبری و فرهنگی و آموزش شکی نیست. اینها بعلاوه دستگاههای جاسوسی و ترور و سرکوب، علت اصلی ناآگاهی کارگران ایران و جهان هستند.
  این تبلیغات و ترویجات باید خنثی شوند. مضمون خنثی کردن آنها باید ضد سرمایه داری باشد نه فقط ضد استبدادی.
  رمز موفقیت جنبش ضد سرمایه داری و رهائی از بردگی مزدی در دو چیز است:
  – باید جنبش کارگری و فعالیت ضد سرمایه داری کاملا شورائی و توسط خود کارگران مدیریت شود. اینکار هم اتحاد را زیاد میکند و هم تاثیر سرکوب را از بین می برد و هم کمیت فعالین را افزایش میدهد.
  – باید سم پاشی های منابع تبلیغاتی و ترویجی ذکر شده در بالا بطور سیستماتیکی نقد شود. در اینکار باید ماهیت پرو بردگی مزدی آنها کاملا بر ملا گردد.
  تمام نیروی کار باید بروی دو زمینه فوق متمرکز گردد.
  هدف جنبش ضد بردگی مزدی فقط یک چیز است و طول تفصیل ندارد: از بین بردن بردگی مزدی و استقرار حاکمیت شوراهای کارگری بر جوامع.
  پیچیدگی ها را روابط و حقوق سرمایه داری بوجود آورده. این پیچیدگی ها از ناآگاهی و کوشش در مدیریت جامعه ناآگاه بوجود آمده. پیچیدگی بدبختی سرمایه داران است و با رفتن حاکمیت آنها از بین خواهند رفت.
  =======
  تبلیغ همکاری با سکولارها و دموکراتها کاملا در ضدیت با مبارزه ضد سرمایه داری (بردگی مزدی) قرار دارد.
  فرهنگ شورائی نه دموکراتیک. نه خدا، نه ارباب. خرافات و برسمیت شناختن استثمار نیروی کار در ضدیت با رهائی انسان هستند.
  از پیچیده کردن قضایا باید کاملا دوری کرد. قضیه بسیار ساده است: ما برده مزدی هستیم و بردگی مزدی با تمام دستگاه بوروکراتیکش باید از بین برود. قضایا را پیچیده نکنید.

 2. مقاله برای این نوشته شده که بگوید فعالین کارگر ضد سرمایه داری بهتر است با استثمارگران سکولار خود برای درست کردن یک دولت استثمارگر غیر دیکتاتور و احتمالا غیر مذهبی متحد شوند.
  وجود کلماتی چون سوسیالیسم و ترقی و دموکراسی در مقاله ما را فریب ندهد، مقاله در ضرورت سپردن عنان اختیار به سرمایه داران سکولار نوشته شده است چون خودش میداند که هوادار سرمایه داری با کارگر کمونیست جبهه درست نمیکند مگر اینکه کارگر رهائی از بردگی مزدی خود را رها کند و دیکتاتوری مالک و میران و تحجر حاکم بر محل کار را بپذیرد.
  هیچ علم و منطقی در مقاله وجود ندارد که به ما بگوید چرا چند ده میلیون برده مزدی در ایران فقط باید اربابان خود را از مذهبی به سکولار و دموکرات تبدیل کند. در حقیقت مقاله با این دروغ بزرگ آغاز می شود که معضل اصلی جامعه ایران وجود بردگی مزدی نیست بلکه وجود استبداد است. معلوم نیست چرا فعالین کارگری که در صف اول جنگ با ارتجاع مدافع روابط سرمایه داری قرار دارند باید جهت مبارزه اشان را طوری تنظیم کنند که سرمایه داران شکم گنده سکولار ار نتایج ان سود برده و به اربابان آینده تبدیل شوند؟ مگر در ونزوئلا و هندوستان که دولت سکولار دموکراتیک وجود دارد سرمایه داران چه خدمتی به کارگران کرده اند که حالا قرار است سکولار دموکراتهای ایرانی بکنند؟
  حال چرا نویسنده که خیلی ادعای سوسیالیست بودن میکند، نمی گوید که روابط سرمایه داری روابطی ست به همان فاسدی جوامع ماقبل خود و کارگران باید به این امر آگاه شوند و برای رهائی از بردگی مزدی خود متحد شوند؟ چون نویسنده کماکان فکر میکند که سرمایه دارها هستند که شرایط سوسیالیسم را فراهم میکنند و در حقیقت کارگران هیچ کاره اند، تزی مبهم و تخیلی. البته میدانیم این دروغ بزرگی است چون سرمایه داران به کارگران احتیاج دارند نه برعکس. نویسنده به نظریه پرداز سرمایه دارها تبدیل شده چون قضیه را وارانه جلوه میدهد.
  مقاله ناآگاه بودن طبقه کارگر ایران را امری طبیعی جلوه میدهد در حالیکه این ناآگاهی محصول تبلیغ و ترویجات روزمره ارتجاع مذهبی و سکولار داخلی و خارجی است. اگر روزنامه ها و مجلات و رادیو و تلویزیون در ایران و بی بی سی و دویچه وله و رادیو فردا و رادیو فرانسه یکدفعه علیه سرمایه داری و بردگی مزدی بنویسند باز هم کارگران ایران ناآگاه باقی خواهند بود؟
  مقاله بجای خنثی کردن سم پاشی های هر دقیقه ای فکری و عقلی توسط سرمایه داران و نوکران سیاسی شان، دست در دست آنها، ما را محتاج سرمایه داران سکولار نشان میدهد. اگر خوشبین باشیم باید بگوئیم که نویسنده هم تحت تاثیر تبلیغات سرمایه داران قرار کرفته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>