جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹
   

Comments

‍سرنوشت برجام: در پاسخ به پرسش های ندای آزادی تارنمای جنبش جمهوری‌خواهان دموکرات و لائیک ایران
تقی روزبه
— 6 دیدگاه

  1. ولی فکر می کنم احمد الف بیشتر از این قسمت کامنت ناراحت است:
    تناقضات مابین مرتجعین (رژیم و بقیه) پایانی ندارد مگر اینکه بردگان مزدی کمونیست به قدرتی تعیین کننده در جامعه تبدیل شوند. او هم سرنگونی طلب از زاویه منافع اربابان کارگران است.

  2. به احمد الف، فکر نمی کنم کسی آنقدر منطق ضعیفی داشته باشد که برداشت تو را بکند، حال اگر کسی چنین برداشتی دارد، میتواند با من گفت و شنود داشته باشد.

  3. اگرهنوز برای کسی شکی مانده که ناشناس مدافع جمهوری اسلامی است کامنت ۱۶:۳۷ تاریخ ۷-۷-۹۷ رابخواند.

  4. وقتی بورژوا ها میگویند “مردم” منظورشان سرمایه های خودشان و روابط سرمایه داری ی است که خودشان در آن نفع دارند. با در نظر کرفتن این قضیه، دوباره سئولات را بخوانید. جوابها اهمیت ندارد. به زبان علمی و واقعی، جمهوری خواهان لائیک گروهی از سیاستمداران حامی استثمارگران سرمایه دار و لیبرال ایران هستند.

  5. این اتهام که جمهوری اسلامی در پی ساختن بمب اتمی است از اول دروغ و بهانه بود. حال که برجام جلوی دروغپردازی را گرفت، جناح هوادار اسرائیل آمریکا هم تصمیم گرفت خارج از آن عمل کند. تناقضات مابین مرتجعین (رژیم و بقیه) پایانی ندارد مگر اینکه بردگان مزدی کمونیست به قدرتی تعیین کننده در جامعه تبدیل شوند.

  6. معنی “ترقی” روشن نیست. استثمار نیروی کار ضد “ترقی” بردگان مزدی می باشد. همه چیز چون با نیروی کار شروع میشود، الغای فوری استثمار آن، یعنی الغای کار مزدی، آغاز هر نوع ترقی است. در غیر اینصورت، تمام ایده های اجتماعی و سیاسی یا برای مدیریت بردگی مزدی تعبیه شده و یا شامورتی بازی های سیاسی برای دلخوش کردن استثمار شوندگان کارگر است. آنها از قبل کار کارگر میخورند و به آنها فلسفه سیاسی نوکری برای ارباب را تحویل میدهند.
    در پلورالیسم، باید با دقت منطقی و علمی فراوانی دید که دارندگان عقاید گوناگون نسبت به استثمار نیروی کار در جامعه سرمایه داری چه دیدی دارند و برای آن میخواهد چکار کنند. اگر نه به آن اعتقاد دارند و نه الغای فوری استثمار را ضروری می بینند، تنها میخواهند بر پایه استثمار نیروی کار کارگران زندگی و حکومت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 0٫832 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار