Comments

تراکتور سازى و ناسیونالیسم تُرکى<br>قهرمان قنبرى — 1 دیدگاه

  1. فارس و ترک و عرب بازی درآوردن جهالتی است که توسط استثمارگران دامن زده می شود. آنها با اینکار برای خود سیاه لشکری از بردگان مزدی بوجود می آورند که بتوانند برای آن گروه از اربابان سرمایه، خودکشی کنند. نمونه اسلامی اش را دیدیم و نتیجه اش را تجربه میکنیم. بازیهای قومی و ملی همگی برای ایجاد اختلاف در درون کارگران و جلوگیری از وحدت آنها و سپردن رهبری آنها بدست استثمارگران سرمایه دار است. با انواع شونیسم از جمله شونیسم فارس باید مبارزه کرد. از این زاویه، مقاله فوق مقاله مفیدی ست.
    وقتی جنگهای قومی میان بردگان مزدی و کار جداسازی و مالکیت ها در قلمروهای ملی تمام شد، همان اربابان سرمایه با هم می نشینند و میخورند و بادی هم بر سر بردگان مزدی قوم پرست ول میکنند. متوجه نمی شوید؟ مثال بیاورم. جنبش استقلال در آمریکا علیه انگلیس بود. الان سرمایه داران انگلیس و آمریکا با هم متحدند اما کارگران هر یک برای خود ارباب ملی دارند. سرمایه ها بین مرزها حرکت میکند، کارگران در مرزها حبس هستند. ناسیونالیسم ایدئولوژی ی ارتجاعی و در خدمت استثمارگران است، حتی در نوع ضد امپریالیستی آن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>