پنج شنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۸
   

Comments

راه رهائی کارگران و زحمتکشان ایران!
حسن جداری
— ۱ دیدگاه

  1. بردگان مزدی اکثریت جمعیت فعال ایران را تشکیل میدهند و تنها قشر مولد جامعه هستند و بقیه از محصول نیروی کار آنها می خورند. حزب مارکسیستی زیاد داریم. مارکسیستهای حزبی چگونه میخواهند در بین خود روابط دموکرایک داشته باشند و از طریق دولت آتی همدیگر را خفه نکنند؟ چگونه احزاب بلشویسم میخواهد جلوی روند تولید استالین دیگری را بگیرند؟ فعلا وضعیت احزاب مارکسیستی ایرانی این است که با هم رقابت میکنند تا اینکه یکی موفق شود. بنظر من این بیشتر شبیه مبارزات انتخاباتی در کشورهای سرمایه داری دموکراتیک امپریالیستی است. اما در قدرت سیاسی، این احزاب نظری در مورد دموکراسی درونی خود و رابطه اش با احزاب غیر مارکسیستی ندارند. تمایل اصلی احزاب مارکسیستی رادیکال حکومت تک حزبی و از بین بردن یکدیگر است. خوب میدانیم که ترتسکیستهای بلشویک و استالینیستهای بلشویک با هم روابط دشمنانه دارند. آیا اینها توانسته اند از طریق مارکسیسم بر این دشمنی های خود فائق آیند و یا اینکه دولت آتی میدان جنگ خونین همان دشمنی های سابق است؟ با بررسی و جمع بندی از تمام اینهاست که میتوان گفت که تشکل یابی شورائی و خودگردان بردگان مزدی بهتر است از تشکل حزبی و بوروکراتیک.
    مارکسیستهای غیر بلشویک هم متاسفانه در انتظار دموکراسی امپریالیستی نشسته اند و امید دارند که دولت بورژوا دموکراتیک به سوسیالیسم تکامل پیدا کند که نخواهد کرد چون سرمایه داری قرار نیست بر سر عقل بیاید اگر میخواستند بر سر عقل بیایند استثمارگری و استعمارگری را کنار میگذاشتند. جای بعضی از جنایتکاران واقعا زندان است.
    معلوم نیست که اکثریت بردگان مزدی ایران میخواهند که رژیم را سرنگون کنند. معلوم نیست که عکس العمل آنها با مثلا آزاد کردن موسوی ها چه خواهد بود. در آخرین انتخابات دیدیم که اکثریت آنها در رای گیری شرکت کردند. اگر اکثر شرکت کنندگان در رای گیری در قیام دی ماه شرکت میکردند رژیم جرات آن برخوردها را نداشت. بجای خوشبینی باید واقعیات را فهمید. عبارت پردازی های خارج از گود فقط رژیم امپریالیستی و یا جنگ داخلی تولید میکند.
    همه سیاسیون دوست دارند آرزوهای خود را بصورت آرزوهای توده ها بیان کنند. آنها میگویند مردم فلان میخواهند و مردم بهمان میخواهند اما آرزوی خودشان است. شورش و یا انتخابات بعدی نشان خواهد داد. شرکت در انتخابات یعنی انقلابی نبودن وضعیت جامعه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 0٫622 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار