دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷
   

Comments

اعلام تشکیل «اتحادیه آنارشیست های افغانستان و ایران» — 3 دیدگاه

 1. در مقاله نوشته ای تحت عنوان “دعوت به هماهنگی و همکاری برای سرنگونی جمهوری اسلامی” عصر آنارشیسم، میخوانیم:

  “آنارشیستها در ایران نیز می توانند ازتجربه همکاری مبارزاتی آنارشیستها با کمونیستها ، سوسیالیستها و جمهوریخواهان در جنگ داخلی اسپانیا به عنوان یک طرح مبارزاتی و با توجه به شرایط خاص ایران و نیروهای فعال در عرصه سیاسی آن ,جهت هماهنگی مبارزاتی استفاده کنند.”

  من اطلاع ندارم که در جنگ داخلی اسپانیا ارتش یکی از بزرگترین دولتهای امپریالیستی وجود داشته باشد.

  سپس:

  “نمونه ای دیگری را که مَی توان به ان اشاره کرد جامعه خودگردان دمکراتیک مردمی روژوا مَی باشد که مبارزین با گرایش های مختلف سیاسی را توانسته است از سرتاسر جهان در جهت مبارزه با خود همراه کند.”

  بعد:

  “بنابراین می‌توان امکان ایجاد یک شبکه مبارزاتی متشکل از گرایشات سیاسی بین رنگینکمانی‌ها، فمنیست‌ها، دانشجویان، جمهوری‌خواهان، کمونیست‌ها، سوسیالیست‌ها، زنان، کشاورزان و کارگران و سایر نیروهای مترقی رادیکال و مبارز موجود درعرصه سیاسی ایران که عملگرا و سرنگونی طلب هستند٬ را با هدف سرنگونی جمهوری اسلامی بررسی کرد. ”

  این شبیه انقلاب مخملی است!

  همه اینها بظاهر خوب می باشند اما فقط تا وقتی که گفته نشود که امنیت “جامعه خودگردان دمکراتیک مردمی روژوا” در واقع توسط ارتش آمریکا ممکن شده است و دو هزار از نیروی ورزیده ارتش آمریکا در آنجا هستند و نیروهای نظامی آنها را تعلیم میدهند.

 2. آنارشیستها باید دو سئوال مهم را جواب بدهند:
  ۱ – آیا خواستار الغای بردگی مزدی هستند یا خیر؟
  ۲ – آیا علیه استعمارگری کشورهای غربی و شرقی هستند یا خیر.

  اگر پاسخ آنها به این دو سئوال روشن نبود، شاید آنارشیست باشند (عدم اعتقاد به دولت و آتوریته و سلسله مراتب)، اما آدمهای قابل اتکائی نیستند.

 3. بسیار مبهم است، معلوم نیست منظور از آنارشیسم چیست، معلوم نیست افراد هر کدام از این گروهها بر طبق چه اصولی همکاری میکنند. در اینترنت داریم “عصر آنارشیسم”. عصر آنارشیسم علیه حاکمیت جمهوری اسلامی است اما من ابدا نوشته و یا مقاله ای علیه نوامپریالیستهای غربی در آن ندیده ام. ابهام وجود دارد، ابهام بدرستی شک بوجود می آورد. عقاید و مواضع گروهها باید کاملا روشن باشد. اطمینان نکنید. اگر این گروهها آنقدر گیج هستند که نمیتوانند اصول اعتقادی و تشکیلاتی خود را بیان کنند، بهتر است قبل ازاعلام موجودیت و عمل، گیج سری خودشان را برطرف کنند وگرنه همان ابهام و سردگمی را به دیگران منتقل میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 0٫581 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار