شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷
   

Comments

لغو یک طرفه توافق بین المللی برجام توسط ترامپ و عکس العمل ایرانیان (بخش اول و دوم )، احمد پوری — ۱ دیدگاه

 1. پاسخ به این سئوال نویسنده: چرا توده های تحت ستم و قربانی بجای سازماندهی مقاومت خلاق و هوشیارانه در مقابل دولت کنترل و سرکوب همه جانبه مرئی و نامرئی و فشارهای “نرم تر” از نظام حاکم و شرایط موجود تبعیت می کنند و دلیلی هم برای شرمندگی از این امر نمی یابند؟

  این حقیقت ندارد که توده های تحت ستم و قربانی بجای سازماندهی مقاومت خلاق … از نظام حاکم و شرایط موجود تبعیت میکنند. برای همین طرح سئوال از بیخ و بن غلط است.

  اصل قضیه این است که در واقع همیشه بردگان مزدی در محل کار و بیرون از آن در مقابل نظام بردگی مزدی مقاومت کرده و حتی بصورت جمعی خود را سازماندهی میکنند. دلیل اینکه ما در ایران و در شرایط موجود جهان شاهد گسترش و شکوفائی بیشتر مقاومتها و تشکلات نیستیم این است که در دوره ای بسر می بریم که اربابان جهانی از طریق جنگ و جنایت و توطئه و ترور و شستشوی مغزی از یکطرف و شکست ایده های سوسیالیسم دولتی از طرف دیگر، پیروز بوده اند. پیروزی ارتجاع یعنی همین وضع موجود. اینکه وضع بدینصورت ادامه پیدا کند و یا نه به هوشیاری و استقامت فعالین ضد سیستم بردگی مزدی بستگی دارد. قدم اول مبارزه با مکتبی کردن عقاید مارکس و از آن مارکسیسم و ایدئولوژی ساختن است. این کار در عین حال مبارزه با سوسیالیسم دولتی بلشویکی و همینطور سوسیال دموکراسی هوادار پارلمانتاریسم است.

  برای احیاء جنبش کمونیستی این سه چیز لازم است:

  – رواج یافتن اندیشه بر اساس منطق و استلال و اتکا به روشهای رایج علم در شناخت.
  – بوجود آوردن تشکلهای شورائی خودگردان ضد بردگی مزدی بمثابه آلترناتیو در مقابل سیستم سیاسی و اجتماعی امروز.
  – بوجود آوردن اتحاد جهانی بردگان مزدی.

  هر راه دیگر فقط موجب بازتولید سیستم اجتماعی موجود میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 0٫858 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار