دوشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۷
   

Comments

رقابت‌های امپریالیستی در عصر حاضر به کدام سمت می‌رود؟ — ۱ دیدگاه

  1. متاسفانه در این تحلیل رابطه ترس حاکمین از انقلاب کمونیستی استثمارشوندگان با سیاستهای خارجی اشان وجود ندارد. مقاله از زاویه دید طبقه حاکم سرمایه دار دولتی اما مغلوب ترتسکیست شوروی سابق نوشته شده. نقش و تاثیر آگاهی استثمارشوندگان کاملا نادیده گرفته شده گوئی فاکتوری نیست.

    در مورد رکود اقتصادی، بنظر من مقاله اغراق میکند.کلا رکود اقتصادی در جهان سرمایه داری چیزی مهلک برای سرمایه داری نیست و آنها میتوانند آنرا کنترل کنند. تا وقتی که آگاهی از استثمار و اراده ضربه زننده به سیستم وجود ندارد، نه تنها مشکلات اقتصادی سرمایه داران ، بلکه شورشها هم قابل کنترل هستند.

    سرمایه داری اصلا کور نیست. سرمایه داری سیستمی است که کاملا توسط سرمایه داران استثمارگر کنترل می شود. حتی اگر جنگ اتمی بوجود بیاید، آنها آگاهانه و با در نظر گرفتن منافعشان به آن دست خواهند زد و منافعشان در انتها بصورت یک طبقه حفظ خواهد شد. مثلا بمبهای نوترونی عمدتا آدمها را از بین می برد نه تاسیسات و شهر را.

    به کمونیسم بلشویکی حتی ترتسکیستی نباید اعتماد کرد. این کمونیسم، کمونیسم نیست، سرمایه داری دولتی تک حزبی است. کمونیسم واقعی کمونیسم دولتی نیست، کمونیسم واقعی جایگزینی دولت با تشکلات شورائی و خودگردان حاملین نیروی کار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 1٫984 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار