شنبه, ۴ اسفند , ۱۳۹۷
   

Comments

ملاحظاتی درباره اعتراضات مردمی و معضل همبستگی
بهروز نظری
— ۱ دیدگاه

 1. جناح آمریکائی اسرائیلی امپریالیسم جهانی فعلا جناح متعرض بوده است.

  جناح روسیه ایران و سوریه و ظاهرا عضو جدیدشان ترکیه که بسیار مشکوکند، وضعیت دفاعی دارند.

  در دراز مدت اکثریت کشورها یکی از دو قطب بالا را انتخاب میکنند. اروپای غربی فرصت طلب به احتمال زیاد به جناح آمریکائی خواهد پیوست و چین فرصت طلب به جناح روسیه.

  اکثریت چپ دولت ساز که چپی ارتجاعی ست در تحلیل نهائی به یکی از این دو قطب می پیوندد. این چپ همین الان هم ارتجاعی ست.

  بردگان مزدی هر دو قطب نه تنها قربانیان اصلی هستند بلکه جنبشهای اعتراضی آنها در چند دهه گذشته علت اصلی و عمیق پیدایش قطب بندی های فوق می باشند.

  تمام دولتها و اربابان ثروتی که صاحب واقعی آن دولتها هستند و تمام جنگهایشان ، در تضادی آشکار با زندگی و منافع بردگان مزدی قرار دارند.

  بردگان مزدی ایران و جهان یا خودشان وارد دو قطب فوق شده و در نتیجه آلت دست اربابانشان قرار میگیرند و یا اینکه به درجه ای از آگاهی نسبت به واقعیت خود رسیده، راه آزادی خود را در پیش گرفته و جنبشهای اعتراضی خود را به انقلاب علیه اربابان مدرن سرمایه دار تبدیل میکنند.

  بعلت تسلط اربابان مدرن بر سیستمهای رسانه ای و آموزشی جوامع، اکثریت بردگان مزدی از وضعیت بردگی خود کاملا آگاه نیستند و فکر میکنند زندگی همانی ست که می بینند و می شنوند و به آنها آموخته اند. یا بردگان مزدی آگاه جنبش های اعتراضی را به روابط شورائی و انقلاب علیه سیستم موجود تبدیل میکنند و یا فاجعه ای دیگر اجتناب ناپذیر است. قربانیان اصلی جنگهای گذشته همیشه بردگان مزدی بوده اند و قرار هم نیست منطق این قضیه بطور خودبخودی تغییر کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 0٫630 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار