جنگ أفروزی های دوباره جمهوری اسلامی ، تمام منطقه را درگیر خواهد کرد!
عباس رحمتی

Print Friendly, PDF & Email

 

شنبه شب ۴ نوامبر ٢٠١٧ موشک پراکنیهای یمن با همکاری سپاه پاسداران توسط حوثی ها آغاز شد روزی نامه تسنیم که تعلق به سپاه دارد  خبر فوری را چنین مخابره کرد : یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن شنبه‌شب با یک فروند موشک بالستیک دوربرد از نوع «برکان‌اچ۲»،  فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض پایتخت عربستان را هدف قرار داد.

(در لازم به یادآوری نوشت  )عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال ۹۴ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.البته تسنیم اشاره به همکاری ایران با یمن  و حمایت از حوثی ها را لاپوشالی می کند ولی در جریان حمله اخیر روزی نامه کیهان شریعتمداری (حسین)/ خامنه ای  جای شکی باقی نگذاشت و آب پاکی رو دست جهانیان ریخت آنجا نوشت “شلیک موشک انصارالله به عربستان ،  هدف بعدی دوبی ” !بعد از این عربستانیها ،موضع خود را ابتداء با انگلیسی ها مطرح کردند! حالا دیگر بعد از چند روزآمریکایی ها هم تردید ندارند که موشکها ساخت ایران بوده است . یک مقام ارشد نیروی هوایی آمریکا روز جمعه گفت قابلیت حمله هوایی با استفاده از موشک‌های بالیستیک را ایران به یمن داده است.

به گزارش «انتخاب»، محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی در زمینه دیدگاه دولت درباره تیتر یکی از جراید(کیهان) درباره اصابت موشک یمن به پایتخت عربستان سعودی، اظهار کرد: این یک تخلف آشکار رسانه ای است و برخورد قانونی با این تخلف در حال اجرا است که آرزو می کنیم با قاطعیت بیشتری انجام شود. هیچ چیز برای ما مهمتر از منافع ملی نیست.کیهان در جواب این گونه پاسخ میدهند و تضادهای خود را با دولت اعتدال و  اصلاح طلبان چنین بیرون میریزد:” در چنین شرایطی که همه باید از غافلگیری ریاض و افتادن لرزه بر اندام اماراتی‌ها که دستشان به خون مردم یمن آلوده است، خوشحال باشند، عجیب است که عده‌ای تیتر کیهان را مخالف منافع و مصالح ملی تصور می‌کنند. منافع و مصالح ملی جمهوری اسلامی بدون شک در حمایت از مردم مظلوم یمن است. البته چنین واکنش و برخوردی از سوی مدعیان اصلاحات به هیچ عنوان عجیب و غیرمنتظره نیست. نکته مضحک ماجرا آنجاست که این جماعت که رسانه‌هایشان مملو از تیترهای ضدامنیت و منافع ملی است، ناگهان دلواپس منافع ملی شده‌اند!” کیهان در ادامه خود را حق به جانب نشان داد و نوشت :

رسانه‌هایی که رسما آمریکا را بزک می‌کنند و مردم را از تهدیدهای توخالی آمریکا می‌ترسانند و به بزک کردن برجام اعتراف دارند، چگونه و با چه مجوزی به خود حق می‌دهند که دم از منافع ملی بزنند؟ اگر روزی خدای ناکرده ترقه‌ای در این کشور در شود، این جماعت اولین کسانی هستند که پاسپورت به دست و با گردن کج مقابل سفارت‌های خارجی صف می‌کشند و البته چه اهمیتی دارد که برای وطن‌دوستی و میهن‌پرستی قلابی خود هزار و یک ادعا هم کرده باشند!خامنه ای که مرتب تکرار می کند حمله نظامی به ایران نمی شود از کجا چنین مطمئن صحبت میکند بهتر است مواضع سعودیها و روابط آنها با آمریکا و مانورهای اخیر سعودیعا در منطقه را بررسی کند.

گاف روزنامه اختصاصی خامنه ای به همین جا ختم نشد و  دو روز هم از طرف دولت روحانی  توقیف شد و بِنَا شد پیگیری قانونی هم بشود!

ولیعهد عربستان امروز (دوشنبه)در تماس تلفنی با وزیر خارجه انگلیس گفت که حکومت ایران در مجهز کردن حوثی‌های یمن به موشک‌دست دارد که این امر یک تعرض نظامی مستقیم تلقی می شود و آن را می‌توان از اقدامات جنگی علیه عربستان به حساب آورد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری عربستان “واس” گزارش داد که بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس در تماس تلفنی‌اش با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان اقدام انصارالله در شلیک موشک بالستیک به فرودگاه “ملک خالد” ریاض را محکوم کرد. گاف دوم را باز تسنیم ( روزینامه سپاه) بیرون داد و به روشنی نوشت؛ موشکی که به سمت ریاض شلیک شده است اصابت کرده است  اینکه که میگویند ضد دفاعی آمریکایی در آنجا نصب بوده و کار کرده است ،دروغ می گویند ، موشک ما کار کرده است. محمد علی جعفری فرمانده سپاه گفته است ما وأهمه نداریم که به حوثی های یمن موشک بدهیم ، اینها خودشان تولید کرده اند. در حالیکه همه میدانند که یمن تکنیک ساختن موشک بالستیک را ندارد و امکانات مالی ساختن چنین موشکهایی را هم ندارد.یمن اگر إمکانی داشت بیماری ویرانگر اپیدمیک  ” وبا” را مهار میکرد بیماری که به جان یمنی ها افتاده است و همچون جنگ خانمانسًوز   جان إنسانها را میگیرد.

امیر طاهری، تحلیلگر سیاسی و کارشناس مسایل منطقه، در گفت‌وگو با دویچه وله، نه تنها معتقد است که حوثی‌ها “به هیچ وجه” قادر به ساخت موشک‌های بالستیک نیستند، بلکه تأکید می‌کند که یمن اصولا فاقد “زمینه‌های صنعتی” و فنی حتی برای ساختن “ساده‌ترین سلاح‌ها” است.

طاهری می‌گوید که موشک پرتاب‌شده توسط حوثی‌ها به سوی ریاض “بدون تردید” یک “موشک وارداتی” بوده است.

موشک پراکنی های ایران از طریق یمن توسط حوثی ها به عربستان شلیک شده است و این را عربستانی خود بهتر می دانند قبلا هم سعودی ها گفته بودن که ما سرِ مار را که همان جمهوری اسلامی است را خواهیم زد ، در همین رابطه سعودیها  از آمریکا هم کمک خواسته بودند! بهرحال تمامی شواهد نشان میدهد که جمهوری اسلامی برای حل بحرانهای داخلی  وخارجی اش  بدنبال جنگ دیگری در منطقه است که امروز قصد شلیک به  فرودگاه  پایتخت عربستان (ریاض) را از طریق یمن درنظر داشت  و سعودیها را آماده عکس العملم  بعدی کرد و فردا شاید جواب دیگری به ایران دهند. چنین موشک پراکنی هایی دامن زدن به بحرانهای تازه ای است و نه حل بحران ! به گفته امیر طاهری، حمله موشکی به ریاض، «بحران یمن را یک قدم جلوتر برده و احتمال برخورد نظامی میان عربستان و متحدانش با جمهوری اسلامی را افزایش داده است».

مقام‌های سعودی این حمله را «یک اقدام جنگی» از سوی جمهوری اسلامی ایران خوانده و گفتند حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌دانند. واشنگتن نیز این حمله را محکوم کرده و خواستار برخورد با فعالیت‌های ایران در یمن شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جفری هریگین رئیس مرکز فرماندهی نیروی هوایی آمریکا در جنوب غرب آسیا که به امارات متحده عربی رفته، به خبرنگاران در دوبی گفت توانایی حوثی‌ها برای حمله موشکی را ایران فراهم کرده است.

نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز سه شنبه گفت، بر اساس اطلاعات منتشر شده، موشکی که حوثی‌ها ماه ژوئیه به عربستان شلیک کردند، موشک «قیام» ایران بوده و موشک شنبه شب هم ممکن است منشا ایرانی داشته باشد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده نیز پیشتر در روز یکشنبه گفته بود که معتقد است پرتاب موشک به سمت ریاض کار ایران بوده و سامانه دفاع موشکی آمریکایی که در عربستان مستقر است موشک شلیک شده را ساقط کرده است.تمامی شواهد نشان دهنده این است  که عربستان میخواهد با کمک آمریکا نقشه های خود را در مقابل ایران پیش ببرد تا رژیم جمهوری اسلامی بحران زده  را که مرتب به بحرانهای منطقه دامن می زند را هرچه بیشتر تحت فشار قرار دهند ، اما رژیم ملاها که ٣٨ سال است هرروزبا بحران در بحران سر  پابوده است گوشش به این حرفها بدهکار نیست. موضوع از کجا شروع شد؟ مقدمات و زنگ خطر  شلیک موشک به سوی پایتخت عربستان از ورود  ولایتی  وزیر خارجه اندرونی خامنه ای به لبنان  شکل گرفت ، پس از ملاقات کوتاه ولایتی  با نخست وزیر لبنان،  سعد حریری استعفای خود را به خاطر دخالت درلبنان و ترس از ترور  اعلام می کند! آقای حریری رژیم مُلاها را مُتهم کرد که با زور اسلحه حزب الله، نقشه های خود را بر لُبنان تحمیل می کند. و به عربستان می گریزد ، استعفای جناب حریری  بعد از یکسال صدارت  به گونه رسمی به توازونی که بین عربستان و لبنان و جمهوری اسلامی شکل گرفته بود پایان داد و گریختن حریری  به عربستان  و افشای نقشه های حزب الله ، براى اسلحه سازی های زیر زمینی و تحویل موشکهای بالستیک از ملاها و لشگرکشی ها آنها به لبنان و سوریه ، عربستان  و شریک دائمی اش آمریکا را به روشی تازه تری برای برداشتن حزب الله در لبنان  وا خواهد داشت . و زیر مجموعه های این تفکرات ، رژیم جنگ افروز ایران  را به شلیک موشک بالستیکی  بسوی عربستان وامیدارد که قبلا به حوثی  های یمن داده بود. رژیم جنگ طلب ایران برای  خارج شدن  از بحرانهای  داخلی  نیازمند یک جنگ نیابتی است  اما غافل از أن است که وارد جنگ تازه ای خواهد شد.  خامنه ای  با کمک سپاه و کیهان (حسین شریعتمداری)  ، هنوز این جنگ نیابتی را به پایان نرسانده اند از هدف بعدی اشان یعنی دوبی می نویسند!  و این پروسه خطرناکی که رژیم جنگ افروز برای مردم ایران و منطقه  خواب دیده است ! جنگی که اگر صورت گیرد نه عربستان و ایران و  لبنان که تمامی منطقه را در آتش فرو خواهد برد.

 

 

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.