جمعه, ۲۳ آذر , ۱۳۹۷
   

Comments

پرسش هایی که مدافعان کودتای بلشویکی باید به آن ها پاسخ دهند/ خدامراد فولادی — 4 دیدگاه

 1. حال یک سئوال دیگر از نویسنده. چرا وضع اقتصادی کشورهائی مثل آمریکا و فرانسه و انگلیس و آلمان بهتر است از روسیه و چین و کوباو کره شمالی؟

 2. چون لنینیست نیستم سئوالت مقاله را نمیتوانم پاسخ بدهم و بهتر است خودشان پاسخ بدهند. اما سئوال من هنوز بی جواب مانده است.

  شما در کامنت خود سه سئوال دیگر طرح کرده‌اید. آخرین سئوال گنگ است و نمی‌توان آنرا پاسخ داد و از تفسیر سئوال خود داری میکنم. من هیچ وقت تحت تعقیب سیاسی نبوده‌ام و هرگز برای من حکم اعدامی صادر نشده و هرگز پناهندگی سیاسی نگرفته ام. ولی میتوانم بگویم که اگر کسی در چنین شرایطی قرار داشته باشد، چه عواملی باعث می‌شود که انتخابهای متفاوتی داشته باشد. کلا پاسخ به سئوال اول و دوم به درازا میکشد چون فاکتورهای زیادی در کار هست از جمله ایدئولوژی اشخاصی که میخواهند پناهندگی بگیرند.

  این را هم ذکر کنم که اگر سئوالات برای این است که بیان شود که سوئد، آلمان، انگلیس، هلند وآمریکا کشورهائی هستند که پناهندگان سیاسی آنها را به روسیه، چین، کوبا و یا کره شمالی ترجیح میدهند، این چیز عیانی است چون در تضاد دورنی سیستم سرمایه داری جهانی امروز، غرب ژست هواداری از دموکراسی و حقوق بشر میگیرد و شرق ژست مقاومت و مظلوم بودن در مقابل تعرض اقتصادی-سیاسی-نظامی غرب. بدینجهت، پناهندگان به آنهائی روی می آورند که تظاهر به بشر دوست بودن میکنند و امکانات میدهند و ثروت بیشتری دارند. کشورهای غیر غربی ذکر شده کماکان با مشکلات درونی اقتصادی و سیاسی خود مشغولند و در وضعی نیستند که مهاجر و پناهنده بپذیرند و در حقیقت هم زیر ضرب دائم امپریالیستهای دموکرات غرب هستند، حتی غیر مذهبی ها و سکولار ها، مثل دولت آلنده و یا مصدق و خیلی دیگر. قدرت امپریالیستی و ثروت کشورهای غربی چندین برابر آن کشورهائی است که ذکر شده و جناح غرب سرمایه داری غربی در چند صد سال گذشته دائم در حال تعرض به غیر خودی ها بوده اند.

  یک چیز خیلی آشکار است. کسانیکه که تحت تعقیب هستند و ایدئولوژی سرمایه داری دموکراتیک دارند و به امپریالیست بودن کشورهای غربی کاری ندارند، چیزی که در ایران خیلی اخیرا مد شده و شده اند شهروندان، به غرب پناهنده میشوند چون غرب مکه آنهاست.

 3. سوآل ازآنان که عقل سلیم دارند وپارازیت انداز و سفسطه گر نیستند: اگر فعال سیاسی بودید و ج.ا. حکم اعدام تان را صادر کرده وشما امکان فرار به خارج داشته باشید به کدام کشور پناه می برید: روسیه، چین، کوبا، کره شمالی، یاسوئد، آلمان، انگلیس، هلند وآمریکا؟ دلیل عقلانی تان برای نرفتن به آن کشورها و پناه بردن به این کشورها چیست؟ آیا غیرازاین است که شناخت عقلانی وتجربه ی دیگر انسان ها برتصمیم گیری شما تاثیر تعیین کننده دارد؟.

 4. سئوالات جالبی است اما خود شما لطفا به این سئوال خودتان جواب بدهید:

  “سرمشق حکومت ودولتی که درنظر داری در ایران برپانمایی کدام حکومت درکدام کشور است؟ روسیه، چین، کوبا یا کره ی شمالی؟”

  کره جنوبی؟ اگر نه کدام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Page generated in 0٫680 seconds. Stats plugin by www.blog.ca
رفتن به نوارابزار