معوقات مزدی:تجمع جمعی از کارگران شرکت  تراورس لرستان مقابل مجلس

Print Friendly, PDF & Email

تجمع جمعی از کارگران شرکت تراورس لرستان مقابل مجلس

صبح امروز (نهم آبان ماه)شماری از کارگران شرکت تراورس راه آهن لرستان با تجمع مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی خود شدند.

به گزارش ایلنا ، صبح امروز (نهم آبان ماه)شماری از کارگران شرکت تراورس راه آهن لرستان با تجمع مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی خود شدند.

این کارگران که از استان لرستان راهی تهران شده‌اند، دلیل اعتراض امروز‌ را تاخیر در پرداخت  مطالبات مزدی وبیمه‌ای خود عنوان کردند.

به ادعای این کارگران پرداخت مطالبات مزدی ماه‌های شهریور و مهر به تاخیر افتاده است و پیش از این نیز تنها نیمی دستمزد ماه‌های تیر و مرداد آنها پرداخت شده است.

در مورد حق بیمه این کارگران نیز گفته می‌شود که تنها حق بیمه اردیبهشت ماه آنها پرداخت شده است.

این کارگران دلیل به تعویق افتادن مطالبات مزدی خود را تامین نشدن منابع مالی از سوی کارفرما عنوان می‌کنند.

طبق اظهارات کارگران معترض  یکی دیگر از مشکلات صنفی آنها نداشتن امنیت شغلی به سبب داشتن قرار دادهای کوتاه مدت یک ماهه است که باعث نگرانی بیشتر کارگران شده است.

به ادعای این کارگران ، شرکت تراورس  در نواحی ریلی کشور حدود ۷ هزار کارگر دارد که مجموع این کارگران از شرایط موجود نگران هستند.

کارگران تراورس لرستان  یادآور شدند که پیش از این نیز به دلیل بی‌توجهی‌مدیریت کارفرما نسبت به مشکلاتشان، اعتراضی مشابهی را انجام داده بودند.

از قرار معلوم  اجتماع امروز کارگران تراورس بتنی لرستان با وعده پی گیری های دو نماینده استان لرستان  آقایان بیرانوندی وملک شاهی موقتا خاتمه پیدا کرده است.

گفتنی است  شرکت تراورس  یکی از شرکت‌های اقماری راه آهن است که امور نگهداری خط و ابنیه فنی خط آهن را انجام می‌دهد

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.