معوقات مزدی: تجمع کارگران نوظهور برای ۹ ماه مطالبات

Print Friendly, PDF & Email

تجمع کارگران نوظهور برای پیگیری مطالبات مزدی

حدود ۵۰ نفر از کارگران تعدیلی و تعداد اندکی از کارگران باقی مانده در کارخانه نوظهور امروز (شنبه/۶ ابان) در اعتراض به ۹ ماه مطالبات مزدی مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶ در محوطه کارخانه تجمع کرده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حدود ۵۰ نفر از کارگران تعدیلی و باقیمانده کارگران کارخانه نوظهور امروز (شنبه/۶ آبان) در اعتراض به ۹ ماه مطالبات مزدی مربوط به سال‌های ۹۵ و ۹۶ در محوطه کارخانه تجمع کرده اند.

کارگرانی حاضر در تجمع امروز حضور دارند  می‌گویند که کارفرمای نوظهور در دادگاه  و اداره کار محکوم به پرداخت مطالبات کارگران شده است با این حال حتی مطالبات کارگران تعدیل شده کارخانه را که حدود ۲۰۰ نفر هستند را پرداخت نکرده‌ است.

هم اکنون با وجود اینکه کارخانه به صورت کامل فعالیت تولیدی ندارد، حدود ۵ کارگر در کارخانه باقی مانده‌اند که کارفرمای نوظهور از پرداخت مطالبات آنها نیز سرپیچی می‌کند.

کارفرمای نوظهور همچین بیش از ۵ ماه از حق بیمه‌های کارگران تعدیل شده این کارخانه و کارگران باقی مانده را پرداخت نکرده است همین امر موجب شده که  سه کارگری که بیشتر از ۵ نفر از این کارگران که در آستانه بازنشستگی هستند نتوانند بازنشست شوند.

سه کارگر نیز که در آستانه بازنشستگی هستند و در ماه‌های پیش تعدیل شده‌اند، از هیات تشخیص اداره کار، رای بازگشت به کار گرفته‌اند. کارخانه تولید لوازم بهداشتی نوظهور در اوایل دهه ۹۰ بیش از ۲۰۰ کارگر داشت.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.